Львів отримав нового прокурора, який виконував сумнівні накази старої влади

Фото з сайту "Варіанти"

Фото з сайту "Варіанти"

Новим прокурором міста Львова став старший радник юстиції Олег Соболь. 

Відповідне повідомлення про призначення розміщено на сайті Генеральної прокуратури України.

До Соболя міську прокуратуру очолював Андрій Стасів, призначений на цю посаду влітку 2011 року екс-генпрокурором Віктором Пшонкою.

Олег Соболь народився 1972 року. Працював Стрийським та Дрогобицьким міжрайонним прокурором та першим заступником прокурора Львівської області.

Новопризначений прокурор Львова Олег Соболь у минулому був прокурором Стрия і виконував, як вважає громада,  злочинні накази влади, зокрема, намагався зняти прапор Євросоюзу з будівлі Стрийської міськради. Депутати у Стрию не зовсім розуміють, чому під час призначення О.Соболя на нову посаду не врахували його попередніх «заслуг». Про це розповів депутат Стрийської міськради Орест Йосипчук в коментарі Galnet.

«До нього як до фахівця я претензій не мав, оскільки я звертався до нього декілька разів із запитами, і він завжди досить швидко на них реагував. Але під час Майдану пан Олег не продемонстрував якоїсь громадянської позиції. Він знайшов собі причину оскаржити рішення міської ради, якими ми засудили дії влади, це рішення було в судовому порядку скасоване. Також зі слів інших осіб знаю, що він намагався впливати на те, щоб зняти прапор Євросоюзу з будівлі міськради, який було вивішено на знак протесту проти провалу асоціації з ЄС, але йому це не вдалося», – розповів О.Йосипчук.

За його словами, під час Євромайдану тоді ще прокурор Стрия О.Соболь «піддався злочинним вказівкам колишньої злочинної влади», зокрема, брав активну участь у дослідженні деяких рішень міськради, які суперечили політиці тодішнього режиму. Чи такі дії О.Соболя були зумовлені тиском «згори», депутатові не відомо, однак, на його думку, у будь-якому випадку все залежить від самої людини.

«Я не знаю, чи тиснули на нього чи ні, але це ролі не грає. Людина, яка має свою тверду позицію, незламність поглядів, у такому випадку поступає інакше, не виконує наказу, оскільки це дозволено і передбачено Конституцією», – сказав О.Йосипчук.

Також новий прокурор Львова Олег Соболь під час Євромайдану хотів заарештувати голову Стрийської районної ради Романа Козака через створення ним виконкому та заклики до повалення влади Віктора Януковича.