Раді пропонують гарантувати вибори президента в умовах надзвичайного і військового стану

fakty.ictv.ua

fakty.ictv.ua

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо гарантій проведення дострокових виборів президента України і проміжних виборів до парламенту в умовах надзвичайного та військового стану.

Автором законопроекту є народний депутат фракції ВО "Батьківщина" Андрій Кожем'якін. Текст законопроекту наразі відсутній.

Як повідомляє прес-служба партії "Батьківщина", Кожем'якін зазначив, що відповідний законопроект розроблено з метою забезпечення гарантування конституційних прав громадян на позачергові вибори президента України і проміжні вибори в умовах надзвичайного стану та воєнного стану.

Автор законодавчої ініціативи підкреслив, що прийняття цього законопроекту зумовлено ​​ситуацією, що склалася в Криму та інших регіонах України у зв'язку з поширенням фактів посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Він уточнив, що проектом пропонується внести зміни до закону України "Про правовий режим надзвичайного стану" і в закон України "Про правовий режим воєнного стану".

"Прийняття цього закону дозволить припинити політичні спекуляції навколо спроби зірвати вибори президента України за допомогою російського агресора", - підкреслив він.

Нагадаємо, дострокові президентські вибори призначені на 25 травня. Зареєстровані 23 кандидата.

Інтерфакс-Україна