Кабмін пропонує створити на місцях виконкоми з функціями виконавчої влади

www.twirpx.com300 × 225Поиск по картинке Презентація ро

www.twirpx.com300 × 225Поиск по картинке
Презентація ро

Уряд пропонує в проекті змін до Конституції закріпити за виконкомами районних та обласних рад максимальні функції виконавчої влади. Про це сказав віце-прем'єр Володимир Гройсман, який представив тимчасовій спеціальній комісії Верховної Ради з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції пропозиції Кабінету міністрів щодо змін в основний закон в частині місцевого самоврядування, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Сьогодні створено обласні, районні, державні адміністрації, а органи місцевого самоврядування у вигляді районних та обласних рад фактично з одного боку мають широке представництво громад, а з іншого боку - абсолютно безправні щодо прийняття виконавчих рішень”, - сказав Гройсман.

При цьому він пояснив: "Ми пропонуємо, щоб на рівні областей і на рівні районів були створені виконавчі комітети районних і відповідно обласних рад з максимальними функціями виконавчої влади".

Також він повідомив, що повноваження на місцях носитимуть трирівневий характер: рівень громади (місто, селище, село), району, самого регіону.

У частині повноважень президента, уряд пропонує надати главі держави право припиняти повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим за наявності висновку Конституційного суду України.

Крім того, згідно з пропозиціями уряду, президент зможе у випадках, передбачених законом, достроково припиняти повноваження сільських, селищних, міських, районних, обласних рад і призначати тимчасових державних уповноважених.

Як зазначив Гройсман, у змінах адміністративно-територіальний устрій України визначається на засадах єдності, цілісності державної території.

Крім того, він підкреслив, що уряд готує також ряд законопроектів для повноцінної реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування.

"Це вимагає змін не тільки в Конституції, а й у Бюджетному Кодексі, а також формування нового закону про місцеве самоврядування, закон про місцеві представництва. Також... потрібно упорядкувати територіальні, центральні органи виконавчої влади на територіях", - пояснив віце-прем'єр.