ГПУ підозрює Пшонку в організації незаконного переслідування низки політиків

фото Ліга

фото Ліга

Генпрокуратура України перевіряє дані про організацію колишнім керівником ГПУ Віктором Пшонкою незаконного притягнення до кримінальної відповідальності низки політиків. Про це Укрінформу повідомив начальник прес-служби відомства Василь Зоря.

"Слідство перевіряє дані щодо організації екс-генпрокурором незаконного притягнення до кримінальної відповідальності ряду опозиційних на той час політиків, зокрема Юлії Тимошенко та Юрія Луценка", - сказав Зоря.

Він уточнив, що слідчі дії тривають у межах відкритого стосовно Пшонки кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ України.

За словами речника, слідство вже встановило факт того, що Пшонка "спрямовував роботу прокуратури на незаконну протидію мирним протестам, виявляючи при цьому умисну бездіяльність в інтересах своїх та екс-президента Януковича".

Крім того, зазначив Зоря, у ході вказаного провадження триває перевірка щодо умисної неналежної організації Пшонкою об'єктивного розслідування правопорушень проти активістів Майдану у Києві.

"Слідство дійшло висновку, що внаслідок дій колишнього керівника ГПУ жодного працівника спецпідрозділу "Беркут" не притягнено до відповідальності, а також не встановлено ініціаторів та організаторів незаконного розгону активістів",- наголосив представник ГПУ.

Нагадаємо, 13 квітня у РФ відбулася прес-конференція Віктора Януковича, Віктора Пшонки та колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, під якої вони, зокрема, назвали нелегітимним керівництво України та закликали мешканців східних регіонів підтримати сепаратистів, а військовослужбовців та працівників правоохоронних органів – не виконувати накази свого керівництва.

ГПУ кваліфікувала ці дії як публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади з використанням ЗМІ.