ЄС заморозив активи Юри Єнакієвського, Арбузова, Клименка та Ставицького

Екс-міністр екології Е.Ставицький. Фото: anticor.com.ua

Екс-міністр екології Е.Ставицький. Фото: anticor.com.ua

ЄС оприлюднив імена чотирьох посадовців із оточення Януковича, які розширили список колишніх чиновників, які потрапляють під санкції. Про це повідомляє офіційний журнал ЄС.

Так, ЄС заборонив в'їзд і заморозив рахунки колишнього першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, народного депутата Юрія Іванющенка, колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка і екс-глави Міністерства палива та енергетики Едуарда Ставицького.

Таким чином, в силу вступило рішення Ради ЄС, яке було прийнято на засіданні в понеділок, про розширення списку осіб, причетних до розкрадання державних коштів.

Рада ЄС посилила санкції, які спрямовані на заморожування і відновлення привласнених українських державних коштів.

"Сьогоднішнє рішення спрямоване на чотирьох додаткових осіб, ідентифікованих як такі, що відповідальні за таке привласнення, і чиї активи на території Європейського Союзу будуть заморожені", - сказано в рішенні.

Як відомо, 6 березня почали діяти санкції ЄС щодо 18-ти колишніх українських чиновників. Санкції передбачають заморожування незаконно нажитих державних коштів України.

Зокрема, ЄС заморозив рахунки відстороненого Верховною Радою з посади президента України Віктора Януковича, його синів Олександра та Віктора, екс-прем'єра Миколи Азарова та його сина Олексія, братів Андрія і Сергія Клюєвих, екс-генпрокурора Віктора Пшонки та його сина Артема, бізнесмена Сергія Курченка, екс-глави адміністрації президента Андрія Клюєва та інших.

Тиждень