Тернопільські аграрії оголосили бойкот корупції

Зображення з сайту fond.lviv.ua

Зображення з сайту fond.lviv.ua

Під час засідання президії ради обласного об`єднання сільсько- господарських підприємств було прийнято рішення - за жодних обставин не давати відкупних чиновникам, незалежно від їх статусу чи партійної приналежності.

Про це йдеться в публікації сайту «За Збручем».

Позиція цієї потужної громадської організації, до якої входять всі сільгоспвиробники області, і яку очолює Іван Чайківський, була доведена до нової влади області і оприлюднена на сесії облради 2 березня 2014 р. Аграрії краю звернулись до міністра аграрної політики та продовольства України з вимогою навести лад у розподілі коштів, які виділяються сільгоспвиробникам з Держбюджету на виконання галузевих програм. І це не випадково, адже суми відкатів, які вимагали міністерські чиновники уряду Азарова, сягали 40-50% від загальної суми дотацій.

Рада об`єднання сільгосппідприємств сформулювала та надіслала 20 березня ц.р. Мінагрополітики, облдержадміністрації і облраді листа з переліком пропозицій до чинного законодавства та нормативних актів, які регулюють відносини в аграрній сфері. Головна тема тут – боротьба з корупцією.

Найбільше зловживань допускалось у земельних питаннях. Не тільки при виділенні землі для користування чи у власність. Вироблена схема штучних перепон при реєстрації договорів оренди землі. Навіть за нинішніх обставин ця проблема залишається невирішеною. Для прикладу, ще звечора люди вимушені займати чергу до Козівського райуправління юстиції, аби зареєструвати такі договори. За день щастить не більше 4-5 особам. Рада об`єднання гостро засудила порочну практику роботи органів Держкомзему та Державної зернової компанії, як одних з головних чинників існування корупційних схем у аграрному бізнесі.

Аграрники також висловились проти запровадженого технічного огляду сільськогосподарських машин (на легкові техогляд не проводиться), подвійного ветеринарного обстеження племінного поголів`я тварин, яке закупляється за кордоном, та запровадженого ввізного мита на сільгосптехніку, яка не виробляється в Україні і ввозиться на її територію тощо. Все це не що інше, як першопричина для тих же корупційних поборів чиновниками. У керівників господарств чимало претензій до різноманітних інспекцій, силових і фіскальних відомств, які свою роботу з селом бачили передусім у вимаганні грошей від виробничників за начебто надану державну послугу. В Україні існує майже 40(!) різноманітних контролюючих органів. Аграрії вимагають істотно скоротити їх кількість, заборонити позапланові перевірки.

Побори, якими займались найвищі посадові особи країни, передусім оточення Президента і так звана «сім`я», віддзеркалювались у вчинках місцевої влади. І якби не Революція Гідності, не самопожертва «Небесної Сотні», економіка України могла б розвалитись остаточно. На жаль, не всі функціонери демократичних сил, які сьогодні прийшли до влади, зробили з цього уроку правильні висновки. Мають місце спроби повторити ганебну практику їх попередників.

Аграрники області вирішили безкомпромісно боротися з таким злом, як корупція, і за жодних обставин не піддаватимуться на тиск чи шантаж, незалежно з якого боку вони б не виходили. Чим швидше суспільство очиститься від скверни, тим Україна швидше займе гідне місце в сім`ї європейських народів.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», аграрники Львівщини також виступили спільно проти посадовців-корупціонерів у галузі, відмовилися давати хабарі корумпованим чиновникам, а також оголосили антикорупційну кампанію проти системних поборів у державних установах.