Набув чинності закон про люстрацію суддів

Ліга

Ліга

Закон "Про відновлення довіри до судової системи України" набув чинності. Документ опублікований в парламентському виданні “Голос України” від 10 квітня 2014 року. У законі сказано, що він набуває чинності на наступний день після публікації, повідомляє Ліга.

Верховна Рада прийняла зазначений закон 8 квітня. За нього віддали голоси 234 народних депутата.

Відповідно до закону, тимчасова спеціальна комісія проводить перевірку суддів, щодо яких є сумніви, що вони приймали рішення відповідно до закону. Перевірка суддів проводиться протягом одного року з моменту формування тимчасовою спеціальною комісією, порядок створення якої також визначений цим законом.

Зокрема, підлягають перевірці судді, які приймали рішення про обмеження прав громадян на проведення мітингів і зборів в період з 21 листопада 2013 до вступу закону в силу; про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою осіб, які визнані політв'язнями; а також рішень про адміністративні стягнення з учасників акцій протесту в період з 21 листопада 2013 до вступу закону в силу; рішень про позбавлення статусу народного депутата і т.д.

Встановлюються нові правила формування суддівських органів. Зокрема, на адміністративні посади судді обираються шляхом таємного голосування з числа суддів, що працюють у даному суді. Делегати на з'їзд суддів обираються конференціями суддів загальних, адміністративних і господарських судів у всіх областях України за принципом - один делегат від 20 суддів.

Раду суддів України обирають делегати з'їзду суддів. Новими членами Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також суддями Конституційного Суду України, які призначаються з'їздом суддів, можуть бути лише особи, призначені відповідно з вимогою даного закону. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

У перехідних положеннях зазначено, що з моменту набрання чинності цього закону повноваження членів Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припиняються. Після чого дані органи формуються відповідно до чинного законодавства.