В Харкові розпочалися тренінги Інституту масової інформації для журналістів східних регіонів України з висвітлення виборів

На першій сесії тренінгу «Журналіст і вибори», що розпочався для журналістів зі Сходу України у Харкові (11-12 квітня 2014 року), було розглянуто правові аспекти висвітлення виборчого процесу.

Тренінг організовано Інститутом масової інформації з Києва.

У першій частині тренінгу юрист ІМІ Роман Головенко окреслив права та обов’язки журналістів на президентських виборах. Він розповів, які формальності мають відбути представники ЗМІ для акредитації на виборах, яким чином безсторонньо висвітлювати виборчий процес, яких стандартів дотримуватися, щоб забезпечити себе і ЗМІ від оскарження в однобічності.

Керівник регіонального відділення Інституту політичної освіти в Івано-Франківській області Тарас Случик у доповіді «Вибори і виборчий процес: отримання і поширення інформації, основні порушення під час виборів, оскарження порушень» торкнувся практичних аспектів виборчого процесу. Що робити, коли вас намагаються випхати з дільниці? Що робити, коли зафіксовано порушення, а його не хочуть реєструвати? Чи має ЗМІ піддаватися шантажу з боку адмінресурсу? Чи є критичне зображення кандидата на обкладинці журналу прихованою рекламою?

У тренінгу беруть участь журналісти та студенти журналістики з Харкова, Дніпропетровська, Херсона, Мелітополя.