У Львові російська рекламна фірма заробляє на Небесній сотні

IMAG1843Уже понад місяць у місті висять біґборди, які закликають львів’ян будувати кращу Україну, де не буде хабарів, корупції, всі паркуватимуться в належних місцях тощо. Ідейним натхненником такої соціальної реклами та ініціатором її встановлення була міська рада.

Про це йдеться в публікації газети «Ратуша».

Багатьох львів’ян обурило те, що мерія звернулася від імені загиблих Героїв, бо чиновників ніхто на це не уповноважував. Та виявилося, це не єдиний і не найбільший цинізм та блюзнірство цієї акції. Річ у тім, що вся ця соціальна реклама розміщена на щитах… російської компанії «Gallery» — одного з найбільших рекламних операторів Російської Федерації!

«Кожен оператор зобов’язаний виділяти 10 % своїх площ на соціальну рекламу. В разі розміщення такої реклами, оператор не сплачує орендну плату за ту площу, де висить «соціалка» (в середньому 900 гривень на місяць). Цікавий нюанс: визнати рекламу «соціальною» може лише рішення виконкому міської ради. У цьому разі всю соціальну рекламу віддали лише одній фірмі — «Gallery». Хоча інші підприємства, зокрема й львівські, не відмовилися б отримати бодай частину. Адже на ринку зовнішньої реклами нині ажіотажу, м’яко кажучи, не спостерігається, площі простоюють і за них треба реально платити», - коментує «Ратуші» громадський діяч Олександр Молодий.

Соціальна реклама, про яку йдеться, розміщена на щитах ТзОВ «Октагон-Аутдор». Управління інформаційної політики замовило 40 площин розміром 3 на 6 метрів терміном на один місяць — з 7 березня по 7 квітня.

IMAG1844

Компанія, якій львівська міськрада віддала соціальну рекламу Небесної сотні, виявилася з російською пропискою.

Інформація з бізнес-ресурсу Finance.ua: «Російська компанія-оператор ринку зовнішньої реклами «Gallery», що є другим оператором зовнішньої реклами в РФ за кількістю поверхонь; володіє мережею з більш ніж 35 тис. рекламних поверхонь в більш ніж 500 містах Росії та України. На ринку зовнішньої реклами України працює з жовтня 2007 року. «Gallery» є власником в Україні таких компаній, як «Октагон-Аутдор», «ВВВ Плюс», «Компанія «Будівельні Технології» і «Рекламний світ».

IMAG1846

За словами Олександра Молодого, ця фірма з російською пропискою прийшла на ринок Львова, коли купила українське підприємство ТзОВ «Октагон-Аутдор» і його рекламні площі. Сьогодні «Gallery» стала чи не найбільшим гравцем на ринку зовнішньої реклами такого українського Львова, що й не дивно за такого сприяння. «До слова, «Gallery» — єдиний оператор, який погодився розмістити «Український вибір» Медведчука. Сьогодні ж саме вони розміщують заклики від імені Небесної сотні.

У міській громадській ініціативі «Бойкот російських товарів» запитали в міського голови, відомого патріота Андрія Садового: «Чому така важлива соціальна реклама висить на біґбордах російської фірми?» Проте відповіді наразі не отримали.

Нагадаємо, що «Ні корупції!» вже писав  про галицькі особливості у розмежуванні бізнесу і політики у мера Львова Андрія Садового.

Зокрема про те, як у період Майдану на фоні загальноміського бойкоту підприємствам членів Партії регіонів одна компанія, що належить його дружині, розміщувала рекламу ковбаски «регіонала», а інша – орендувала офіс у приміщенні «регіонала».

Фото Валентини Новицької, «Ні корупції!»