Головою Вищого господарського суду просувають людину Пшонки

Артур Ємельянов, фото Ліга

Артур Ємельянов, фото Ліга

Голова люстраційного комітету Єгор Соболєв заявляє, що у Вищому господарському суді без обговорення громадськості намагаються провести вибори голови суду і його заступника, на які претендують одіозні кандидати. Про це Соболєв розповів Українській правді.

"Тільки підписали закон, а вже у Господарському суді намагаються обрати тих же корупціонерів, які були  раніше", - повідомив він.

"За законом голосування має бути таємним, щоб судді не боялися висловлювати свою думку", - сказав він.

"Є дуже розумним, щоб кандидати на посаду спочатку оприлюднювалися для експертів, журналістів і суспільства, щоб відверто одіозні кандидати, такі як Ємельянов (Артур - ред.), який за даними членів вищого господарського суду був звільнений законом, ухваленим нещодавно, а тепер підкуповує членів суду і каже: "Покажеш мені бюлетені з голосом за мене, заплачу тобі великі гроші", - розповів Соболєв.

"Щоб такого не було, щоб туди були обрані гідні, потрібне обговорення. Я не кажу, що вулиця має нав'язувати голів суддів, але судді мають переконатися, що законом не маніпулюють", - додав він.

Нагадаємо, 8 квітня Верховна Рада проголосувала закон про відновлення довіри до судової систему, який передбачає автоматичне звільнення всіх голів і заступників судів, членів Вищої ради юстиції. Тепер колективи судів мають таємним голосування обрати голосуванням голів і заступників голови судів.

Як повідомляє Еспресо ТВ, Артур Ємельянов до прийняття цього закону займав посаду заступника голови Вищого господарського суду України та голови Ради суддів господарських судів України.

Його пов’язують з колишнім главою Вищого господарського суду Віктором Татьковим, який у свою чергу був безпосередньо підпорядкований колишньому генпрокурору Віктору Пшонці. За часів президентства Віктора Януковича Татьков був обраний головою Ради голів вищих арбітражних, господарських, економічних та інших судів, що вирішують справи в спорах у сфері економіки. По суті Татьков курирував усю судову систему України.