Черкаська громада вимагає відставки сина нардепа-регіонала Олійника

Володимир Олійник - батько прокурора Черкаського району

Володимир Олійник - батько прокурора Черкаського району. Фото: ipress.ua

Народна рада Черкаського району ухвалила звернення до прокуратури області про вимогу відставки районного прокурора. Цю посаду упродовж чотирьох років обіймає старший син нардепа Володимира Олійника Руслан Олійник.  Його обвинувачують в ухилянні від виконання своїх службових обов’язків.

Депутат Черкаської районної ради Катерина Онопрієнко припускає, що Олійникові-молодшому вдасться домовитися з новою владою про збереження за собою посади. Жінка нарікає, що ряд її депутатських звернень  ще від 2010 року прокурор району досі не розглянув.

Наприкінці січня 2014 Народна рада району запросила Руслана Олійника на засідання, щоб той доповів, власне, чим займався чотири роки. Колегу тоді «прикрила» прокуратура області: «У зв’язку з появою у засобах масової інформації повідомлення про виклик так званою “Народною радою Черкас” одного із прокурорів району для доповіді, наголошуємо, що члени подібних об’єднань та спілок не мають ніяких законних повноважень викликати правоохоронців на будь які зустрічі. Діяльність таких рад взагалі є нелегітимною. За присвоєння владних повноважень та самоправство передбачена кримінальна відповідальність. Поширення подібних заяв у ЗМІ може розцінюватися як спроба тиску на правоохоронні органи». 


Прокурор області Віктор Миколенко пообіцяв розібратися у ситуації. Також пан Миколенко повідомив, що Руслан Олійник вже три тижні перебуває  на лікарняному.

Активісти, у свою чергу, запевнили, що якщо їхніх вимог не виконають, вони оголосять недовіру прокуророві  області.