В Одесі заступник головного лікаря психлікарні вимагав 4 тис грн за свої послуги

p-p.com.ua

p-p.com.ua

В Одесі заступник головного лікаря Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я “погорів” на хабарі в 4 тис грн, які він вимагав від одеситки за продовження надання її доньці медичної допомоги в умовах стаціонарного лікування. Про це повідомляється на сайті УМВС України в Одеській області.

Як повідомляють в міліції, хвора донька потерпілої проходила стаціонарне лікування в центрі і невдовзі вже мала бути виписана додому. Але мати, усвідомлюючи, що не зможе контролювати поведінку хворої доньки в домашніх умовах, попросила заступника головного лікаря продовжити її стаціонарне лікування протягом ще чотирьох місяців.

Чоловік погодився, але за свої послуги він вимагав 4 тис грн неправомірної вигоди. При цьому гроші мали передаватися по 1 тис грн щомісяця. Жінка вирішила звернутися до міліції.

Як з’ясували працівники Управління боротьби з економічною злочинністю під час перевірки, цей випадок – не єдиний. Лише з початку поточного року мали місце вісім аналогічних фактів вимагання та отримання неправомірної винагороди даним працівником медичного закладу.

Зокрема, він незаконно отримував гроші за видачу довідок експертизи тимчасової непрацездатності, рецептурних препаратів колишнім хворим, за надання можливості залишити психіатричну лікарню на кілька діб особам, які перебувають на стаціонарному лікуванні, тощо. Крім цього, заступник головного лікаря надавав усні вказівки підлеглим, аби ті примушували хворих мити їхні власні автомобілі.

Наразі 38-річному порушнику законодавства працівники міліції, за погодженням прокуратури Одеської області, повідомили про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Згідно зазначеної статті, подібні діяння караються штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі спеціальною конфіскацією.

Розслідування триває та перебуває на контролі прокуратури.