Правоохоронні органи підозрюють 14 фінустанов у відмиванні 140 млрд грн

фото ТСН

фото ТСН

Генеральна прокуратура, Служба безпеки України та Міністерство внутрішніх справ викрили незаконну діяльність 14 фінансових установ, які підозрюються у відмиванні близько 140 млрд гривень державних коштів. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

"Завдяки ефективній співпраці з СБУ, МВС, а також з Національним банком України правоохоронним органам вже вдалося викрити 14 фінансових установ, через які було відмито 140 млрд гривень державних і бюджетних коштів", - повідомляє відомство.

Перший заступник генерального прокурора Микола Голомша зазначив, що злочинні організації використовували різні схеми для відмивання державних коштів, зокрема через так звані "пральні банки" і "податкові ями".

При цьому спецпідрозділу по боротьбі з організованою злочинністю, відповідальні особи та служби, які покликані документувати і розслідувати корупційні злочини в органах державної влади, не проводили роботу з розкриття цих злочинних схем.

На даний момент Генпрокуратура проводить роботу з документування виявлених правопорушень.

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура почала розслідування проти бізнесмена, власника футбольного клубу "Металіст" (Харків) та власника групи компаній "Східно-європейська паливно-енергетична компанія" Сергія Курченко за підозрою у відмиванні грошей.

МВС відкрило кримінальну провадження за фактом нанесення ВЕТЕК збитків НАК "Нафтогаз України" на суму 1,6 млрд гривень.

Українські новини