Фінрозвідка підозрює Януковича та його оточення у відмиванні 77 млрд грн

24daily.net

24daily.net

Державна служба фінансового моніторингу підозрює Віктора Януковича і його оточення в легалізації 77,2 млрд гривень отриманих злочинним шляхом. Про це йдеться в повідомленні служби.

Держфінмоніторинг з початку березня сконцентрувався на розслідуванні фактів відмивання коштів, отриманих від корупційних діянь, розкрадання і привласнення держкоштів і майна колишнім президентом, його близькими, а також посадовими особами колишнього уряду.

«За березень завершено фінансові розслідування за результатами, яких до правоохоронних органів направлено 126 узагальнених та додаткових матеріалів. Сума фінансових операцій, яка підозрюється у легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, за цими матеріалами складає 77,2 млрд гривень» , - йдеться в повідомленні.

Служба приділяє особливу увагу пошуку і блокування грошових коштів і всіх активів, вищезазначених фізосіб у банківських та інших фінансових установах України.

За результатами вжитих заходів Держфінмоніторингом на території України виявлено рахунки 67 фізичних осіб (станом на 1 квітня) і заблоковано кошти: на банківських рахунках на суму 261,1 млн гривень, 15 млн доларів, 2,6 млн євро і 0,4 млн рублів, дорогоцінних металів (золота і срібла) загальною вартістю 3 млн гривень, а також акції загальною вартістю 1,1 млрд гривень.

У той же час на банківських рахунках 7 юридичних осіб, пов'язаних з вищезазначеними фізичними особами заблоковано кошти на загальну суму 630,9 млн гривень.

Загальна сума заблокованих Держфінмоніторингом засобів за березень в еквіваленті склала 2,2 млрд гривень.

Крім того, Держфінмоніторинг направив запити до підрозділів фінансових розвідок 136 країн світу з метою встановлення і подальшого блокування банківських рахунків, корпоративних прав , цінних паперів та інших прав вимог, майна, активів.

Нагадаємо, наприкінці березня СБУ спільно з міліцією провела обшук в ПАТ «Банк «Ринкові технології», пов'язаній з відмиванням державних коштів колишніми високопосадовцями, серед яких екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

Українські новини, Тиждень.ua