Боротьба з корупцією: що потрібно знати кожному

Малюнок: fond.lviv.ua

Малюнок: fond.lviv.ua

Масштабна корупція є однією з головних перешкод на шляху європейської інтеграції України, її економічного зростання та підвищення соціальних стандартів. Однак народні обранці, всуперечи своїм гучним обіцянкам, не поспішають приймати необхідні антикорупційні законопроекти. Лише постійний тиск з боку громадськості є гарантією того, що в Україні врешті-решт розпочнеться спражня, а не декларативна боротьа з корупцією.

 Згідно з останнім опитуванням Соціологічної групи «Рейтинг», більшість українців (63%) назвали антикорупційні реформи пріоритетом №1 у діяльності нової влади. Однак цього мало. Потрібно, щоб кожен українець розумів, у чому на практиці полягає боротьба з корупцією, і які невідкладні кроки повинна зробити влада у цьому напрямку.

У рамках проекту «Нова європейська політика» експерти ІСП підсумували напрацювання експертної спільноти у сфері запобігання і протидії корупції, доповнили їх історіями успіху країн Євросоюзу й візуально зобразили за допомогою відповідної інфографіки (див. нижче).

Інфограф 1 600

Інфограф 2 600

Інфограф 3 600

Інфограф 4 600

Інфограф 5 600

Інфограф 6 600

Інфограф 7 600

Інфограф 8 600

Інфограф 9 600

Дані інфографічні матеріали були представлені на фахових дискусіях, які організовує ІСП у Південно-Східних регіонах України. Під час цих заходів місцеві експерти, громадські діячі, представники органів місцевої влади мають змогу обговорити з провідними київськими експертами та послами країн-членів ЄС першочергові кроки для практичної європеїзації України, зокрема боротьбу з корупцією, реформування судової системи, правоохоронних органів та прокуратури. Дискусії «Успішна Україна: з чого слід починати?» вже відбулися у Дніпропетровську та Одесі, наступний на черзі - Донецьк.

Інфографіку виготовили Texty.org на замовлення Інституту світової політики за підтримки проекту "Об'єднуємося заради реформ" (UNITER), що фінансується  Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Pact.

ІСП