На Прикарпатті через зловживання у держзакупівлях розпочато 12 справ

http://korrespondent.net

http://korrespondent.net

На Прикарпатті з початку через зловживання у сфері державних закупівель розпочато 12 кримінальних проваджень, повідомляють Паралелі.

За наслідками прокурорських перевірок щодо дотримання вимог бюджетного законодавства та законодавства про здійснення державних закупівель, проведених з початку поточного року, розпочато 12 кримінальних проваджень, внесено 34 подання, 31 посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, до бюджету відшкодовано 309 тис грн.

Зокрема, факт неправомірного використання бюджетних коштів виявлено у Рожнятівському районі, де лісове господарство закупило послуги з перевезення деревини за бюджетні кошти на більш ніж 197 тис грн без дотримання процедури, передбаченої Законом.

Також прокуратурою міста Івано-Франківська встановлено, що закупівлю робіт по будівництву об’єкту соціальної сфери поблизу обласного центру, загальною вартістю близько 14,5 млн грн провели з порушеннями. Задля захисту державних інтересів прокуратурою заявлено позов про визнання недійсними результатів процедури державної закупівлі та укладеного договору підряду, який на даний час задоволено.

Крім того, прокурорські перевірки виявили завищення обсягів та вартості виконаних робіт при проведені будівництва та ремонту за державні кошти.

До прикладу, прокуратурою Рогатинського району викрито службовців відділу освіти, котрі внесли неправдиві відомості в акти виконаних робіт, завищивши вартість ремонту даху загальноосвітньої школи в с. Черче на 26 тис. грн.. За даним фактом розпочато кримінальне провадження.

Аналогічний факт незаконного привласнення державних коштів виявлено також Івано-Франківською прокуратурою з нагляду за додержанням законодавства у природоохоронній сфері. Так, при виконаних робіт по ремонту лісової дороги Бистрівського лісництва підрядники завищили їх вартість на понад 28 тис грн.

Прокурорські перевірки на вказаному напрямку тривають.