Чорновол презентувала законопроект про Нацслужбу по боротьбі з корупцією

Олександр Брамс

Олександр Брамс

Кабінет Міністрів має намір створити незалежний орган зі спеціальним статусом - національну службу по боротьбі з корупцією, спрямовану на подолання корупції в державному секторі. Відповідний законопроект представила на засіданні уряду 9 квітня урядовий уповноважений з антикорупційної політики Тетяна Чорновол, повідомляє Укрінформ.

«Орган називається Національна служба боротьби з корупцією. Це орган із функціями дізнання та слідства, тобто там іде модель, яка в країнах Західної Європи називається репресивною», - сказала Чорновол.

За її словами, служба слідкуватиме за діяльністю високопосадовців, директорів державних підприємств, НАКів та екс-посадовців. Крім того, ще однією функцією служби буде повернення нажитого шляхом корупції майна та коштів з-за кордону до України.

Чорновол наголосила, що вищезазначений законопроект потребує змін до Кримінального кодексу. «Ми стикнулися з такою проблемою, що корупція в країні не криміналізована. У нас є тільки адміністративна відповідальність за корупцію, немає кримінальної», - пояснила урядовий уповноважений.

Вона поінформувала, що Служба не розглядатиме корупцію в приватному секторі. «Ми свідомо не включали (корупцію в приватному секторі - ред.), бо це може призвести до того, що служба перетвориться на ще один орган, який не дасть розвиватися дрібному і середньому бізнесу»,- зауважила Чорновол.

Також вона додала, що орган, який планується створити, має бути незалежним та зі спеціальним статусом. Щодо структури, то до його складу увійдуть максимально 1200 осіб, працюватимуть один центральний офіс і шість регіональних представництв. «Але для початку можна починати з 500 осіб», - сказала Чорновол.

Керівник служби, за її словами, призначатиметься на засіданні Ради національної безпеки і оборони.