Transparency International запускає соціальну рекламну кампанію “Корупція вбиває!”

Малюнок: fond.lviv.ua

Малюнок: fond.lviv.ua

Організація Transparency International Україна запускає всеукраїнську соціальну рекламну кампанію під назвою "Корупція вбиває!", що в певній провокативній формі покликана звернути увагу українців на проблему корупції в країні. Про це 7 квітня на прес-конференції сказав виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Головна мета - зруйнувати лояльне ставлення до корупції в суспільстві, привернути увагу до згубних наслідків дрібного хабарництва, а громадянам, готовим до боротьби з корупцією, надати дієві правові інструменти", - сказав він.

На його думку, оскільки після Майдану дедалі більше громадян України почали сприймати корупцію як руйнівне і вбивче явище, і збільшується громадський тиск на корупціонерів, носії нової політичної волі будуть змушені реагувати на постійно зростаючий суспільний попит.

"Але для цього кожен українець має усвідомити потворну сутність корупції. Саме тому наша рекламна кампанія шокує і викликає обурення", - зазначив Хмара.

Він розповів, що загалом кампанія "Прокинься - корупція вбиває!" відбудеться у декілька етапів, під час яких громадянам спочатку нагадають про шкоду корупції, потім закликатимуть їх протистояти їй та прищеплюватимуть навички перемагати корупцію, щоб підготувати українців до боротьби з корупцією серед вищих посадових осіб і чиновників.

"Ми не хочемо давати спуску нашим міністрам, парламенту, чиновникам. Ми готові йти і виступати проти великої політичної корупції в Україні, але для цього потрібні значні суспільні сили. Так що "Прокинься - корупція вбиває!" - це довгострокова кампанія, що сфокусована на президентові, депутатах і міністрах, але на першому етапі ми наближаємо до потреб громадян", - наголосив Хмара.

Керівник департаменту комунікації Transparency International Україна Ольги Тимченко зазначила, що 151 борд із відповідною соціальною рекламою буде розміщений у Вінниці, Дніпропетровську, Києві, Донецьку, Луганську, Запоріжжі, Кіровограді, Львові, Миколаєві, Одесі і Херсоні, близько 10-15 у кожному з міст.

Паралельно з цим, повідомив Хмара Ні корупції!, для зацікавлених громадських активістів вже створюється онлайн ресурсний центр на тему протидію корупції, що буде містити як поради практиків, інструкції для використання, так й інформацію про вже діючі громадські антикорупційні ініціативи по всій країні

Ресурс запрацює на повну вже з 1 травня цього року.