Львівські підприємці борються з корупцією на митниці

На одному із засідань ініціативної групи. Фото: facebook.com/groups/stop.bribe/

На одному із засідань ініціативної групи.
Фото: facebook.com/groups/stop.bribe/

У Львові вже місяць діє робоча група «Стоп хабар на митниці», яку створили підприємці та громадські активісти Львівщини.

Учасники цієї групи ініціюють зміну системи роботи з митними органами і супроводжуючими службами.

Про це повідомляє ZAXID.NET із посиланням на інформаційну службу групи.

«Ми, представники бізнесу, вирішили створити ініціативну групу, оскільки вважаємо, що ніхто не прийде і не організує нові прозорі правила гри. Нам треба робити це самим. При цьому, слід діяти разом, швидко і скоординовано. Тому я закликаю усіх небайдужих підприємців приєднуватись до нашої ініціативної групи та активно брати участь у спільній справі», - зазначила директор компанії «Матаі-Україна», одна із засновниць групи «Стоп хабар на митниці» Наталія Смуток.

До ініціативної групи також долучились компанії-члени Європейської бізнес-асоціації, Комітет підприємців Львівщини та представники Данської бізнес-асоціації.

На сьогодні ініціативна група працює за такими напрямками: внесення законодавчих ініціатив, щотижневі зустрічі для обговорення актуальних проблем і прийняття швидких рішень з керівництвом Львівської митниці, прикордонної служби та на вимогу керівниками супровідних служб, конструктивна критика та розробка механізмів вдосконалення роботи працівників вище зазначених установ, організація гарячої лінії для підприємців, перевізників, брокерів щодо повідомлень про факти хабарництва чи проблемні ситуації та реакція на запити від групи кваліфікованих спеціалістів, у разі необхідності направлення запитів до керівництва митних, прикордонних органів та суміжних служб, отримання відповіді та публічне висвітлення проблемних ситуацій, громадський контроль на пунктах пропуску.

«Щодо громадського контролю, то, на мою думку, тимчасове здійснення такого контролю спільно з працівниками митниці та прикордонної служби - це найбільш ефективний інструмент у боротьбі проти корупції та контрабанди. Такий контроль дав би змогу виявити корупційні схеми, їх учасників і допоміг запобігти рухові «чорних» грошових потоків та перенаправити їх у держбюджет (зокрема, на достойну зарплатню для працівників митних і прикордонних органів, суміжних служб)», - наголосила Наталія Смуток.

За її словами, уже на сьогодні є домовленість з керівництвом Львівської митниці та прикордонної служби щодо можливості здійснення такого контролю.

Активісти робочої групи «Стоп хабар на митниці» створили сторінку у соцмережі Facebook «Стоп хабар», де закликають усіх небайдужих долучатися до ініціатив для викорінення корупції з усіх сфер діяльності та постійно оновлюють інформацію що досягнутих результатів та планів подальшої роботи.

Учасники ініціативної групи зустрічаються щосереди о 14:00 у приміщенні Львівської митниці: вул. Костюшка, 2.