Активісти закликають донорів не давати гроші Україні без антикорупційних реформ

skadovsk.just.ks.ua

skadovsk.just.ks.ua

Активісти, які ведуть боротьбу з корупцію, сьогодні у Брюсселі закликатимуть міжнародні установи не поспішати давати гроші офіційному Києву доти, поки Верховна Рада не ухвалить антикорупційні реформи. Це позиція українських активістів з неурядової організації Transparency International, повідомляє Радіо Свобода.

Голова правління Transparency International Укрїна Андрій Марусов наголошує, що нинішні українські закони не гарантують, що гроші знову не розкрадуть, тому радить донорам зачекати.

«Йдеться про те, щоб на рівні парламенту була схвалена антикорупційна стратегія на майбутні роки. Чому це важливо, бо саме в цій стратегії закладаються і ключові інституції, і ключові принципи, і ключові напрямки антикорупційної боротьби уряду, суспільства та бізнесу», – пояснив Марусов.

Проект стратегії розробили громадські активісти за участю Transparency International. Серед вимог – прозорість тендерів державних закупівель, прозорість фінансування політичних партій і механізми перевірки, щоб декларації чиновників відповідали тому, як вони живуть.

Як зауважує Марусов, є ризик, що створення антикорупційного органу нейтралізують.

За його словами, створення справді незалежного Національного антикорупційного бюро в Україні є дуже чутливим політичним питанням, бо зачіпає й інтереси недавньої опозиції.

«Є ризик того, що саме ця ініціатива і саме цей законопроект буде нейтралізований, відкладений під приводом того, що є різні підходи до визначення різних норм», – вважає Марусов.

Як позитив він вважає те, що міністерства економіки та юстиції України вже активно співпрацюють з громадськими активістами, зокрема, щодо реформи державних закупівель. Але цього, на думку Transparency International, недостатньо і тому організація закликає українську владу до докорінних реформ, а донорів – не поспішати витягати гроші для Києва з кишені.

Нагадаємо, Європейський союз збирається надати Україні до 15 мільярдів доларів, США – гарантований кредит на мільярд. Міжнародний валютний фонд теж готовий дати Україні гроші – до 18 мільярдів доларів, але як умову ставить стабілізацію економіки.