«Надія» на освоєння бюджетних мільйонів на Буковині

52Як в Україні є Донецька область, куди за часів Януковича молочними ріками лились мільярди бюджетних коштів, так на Буковині є Глибоцький район. Він «улюблений» для капітальних інвестицій. За кілька років правління Партії регіонів район отримав десятки мільйонів на будівництво-реконструкцію-ремонт соціальних об’єктів. І чи варто говорити, що, як і на Донеччині, на Глибоччині мільйонні підряди отримували «свої».

У Глибоцькому районі є «Надія». Таке собі сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю. Звичайно, очолює товариство депутат Чернівецької обласної ради від Партії регіонів Василь Бічер.  Наприкінці лютого, зважаючи на політичну доцільність, фракція розпущена, але принципи розподілу на тендерах бюджетних коштів залишаються незмінними.

І от у час, коли на Майдані в Києві вбивали людей,  у тому числі там загинуло двоє буковинців, а десятки було поранено, фірма екс-регіонала виграла черговий кількамільйонний підряд на ремонт дитячого садочка та амбулаторії. Сума підписаних договорів склала не багато - не мало: понад 7 мільйонів гривень.  Як повідомляється у Віснику державних закупівель, 21 лютого Валякузьмінська сільська рада уклала з СТзОВ «Надія» договір про Добудову приміщень на дві групи дитячого навчального закладу " Веселка" по вул. Головній 57-а в с. Валя Кузьмин Глибоцького району Чернівецької області  на суму 4 078 460 грн.(з ПДВ). Того ж дня з СТзОВ «Надія» було укладено ще один договір, вже з Волоківською сільською радою, на будівництво лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в с. Грушівка Глибоцького району Чернівецької області. Сума договору склала 3 163 873 грн.(з ПДВ). Таким чином, за один день фірма Бічера отримала більше 7 мільйонів гривень підрядів. Роботи по об’єктах мають бути завершені в грудні 2015 року.

Цікаво, що тендери по об’єктах проходили однаково. Конкурентами СТзОВ «Надія» на обох торгах були ПП «НВФ «Капітал» і ПП «Буковина Майстер Плюс». Згідно з даними Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновником  і директором є Георгій Шкробанець, позапартійний депутат Глибоцької районної ради, обраний від партії «Наша Україна». До речі, ПП «НВФ «Капітал» вже фігурувало у скандалі з торгами з будівництва дитячої установи в Глибоцькому районі. Тоді було виявлено, що торги на 8,8 мільйонів були проведені між учасниками, які є між собою пов’язані, і торги було відмінено.

Ще один штрих до змовницької картини: на розкритті пропозицій конкурсних торгів був один і той самий тільки представник СТзов «Надія» Василь Майщук. В обох тендерах ПП «НВФ «Капітал» не надав інформаційної довідки про підприємство, копії довідки ЄДРПОУ, довідки про субпідрядників. А тому «боротьба» точилась між колишніми              однопартійцями, адже Василь Бічер вчасно перефарбувався в 2010 році з нашоукраїнівця в регіонала. Різниця в пропозиціях складала близько 10 тисяч гривень.

Ну і наостанок про «переможця». СТзОВ «Надія» за керівництва тоді регіонала Василя Бічера наприкінці 2011 року виграє підряд на впровадження технології електричного теплоакумуляційного обігріву в школах Глибоцького району на 23, 57 мільйони гривень. Закупівля проводилась у одного учасника. Чому? Бо фірма дуже хороша. І гроші треба було освоїти, і роботу конче виконати. Гроші, до речі, від Європейського союзу в рамках Угоди про фінансування програми "Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії. Як нам відомо, обладнання, закуплене в рамках цільової програми так і залишається лежати на складах. Впровадження технології не завершено. Тоді в районному управлінні освіти мене запевнили, що партійна приналежність Василя Бічера немає ніякого відношення до процедури проведення торгів.

Вже за рік СТзОВ «Надія» отримує субпідряди з освоєння коштів, отриманих Україною на реалізацію проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій (загалом Буковина мала отримати більше 37 мільйонів гривень). Питання до розподілу цих кіотських мільйонів, сподіваюсь, буде предметом розслідування правоохоронних органів. Адже в ньому замішана родина екс-президента Віктора Януковича.

І так, для загальної картини. Фірма «Надія» «засвітилась» ще під час освоєння «повіннєвих» коштів. Тоді, в 2008 році, для будівництва дренажу та водовідведення дощових вод з території, обмеженої вулицями Кобзарською, Дундича і Жванецького в Чернівцях, вона уклала договір субпідряду з ПП «Ремжитло-Гранд». Вартість робіт склала більше 744 тисяч грн. Попри те, що роботи виконані не були, акти підписано, гроші отримано. В результаті було порушено кримінальну справу. Директор СТОВ «Надія» Василь Бічер відповідальності уникнув, списавши все на свого працівника та субпідрядника. Хоча, відповідно до Цивільного кодексу, саме підрядник – СТОВ «Надія» — відповідає за результати роботи субпідрядника. За вироком Шевченківського районного суду від 23 жовтня 2012 року покарання поніс субпідрядник СТОВ «Надія» директор ПП «Ремжитло-Гранд».

Ось які «переможці» мільйонних підрядів в Глибоцькому районі Чернівецької області. Донеччина в мініатюрі. Мене тільки дивує, чому питаннями дотримання тендерного законодавства в цьому районі та й інших не цікавиться Антимонопольний комітет, прокуратура, УБЕЗ. Адже там роботи – непочатий край. Було б бажання.