Харківські сепаратисти сформували єдину вимогу: просять для себе амністію (+відео)

Фото: fakty.ictv.ua

Фото: fakty.ictv.ua

Проросійськи налаштовані активісти, які зайняли будівлю Харківської облдержадміністрації в неділю ввечері, вимагають для себе амністію.

"Питання (під час переговорів з представниками влади, зокрема міським головою Харкова Геннадієм Кернесом - ред.) порушувалося про амністію активістів, амністії людей, які увійшли в будівлю облдержадміністрації... Думку активістів вислухано не було", - заявив журналістам після закінчення переговорів активіст, який представився Спартаком.

Він висловив обурення тим, що міліція порушила кримінальну справу за фактом недільних подій в обладміністрації, передає Інтерфакс-Україна.

"Я поставив питання внутрішнім органам (першому заступнику начальника ГУ МВСУ в Харківській області Миколі Фоменку, присутньому на переговорах - ред.). Вони сказали: ми можемо вам допомогти в об'єктивному розслідуванні. Тобто, не вийде так, як буває з "Правим сектором", коли їх амністують в той же день за будь-яке правопорушення, за грабіж, за вбивство", - обурився Спартак.

Він також стверджує, що люди увійшли до будівлі Харківської облдержадміністрації, не використовуючи зброю і нічого не пошкодивши. Разом з тим, він не зміг пояснити, чому під час вечірнього штурму адмінбудівлі пролунало 2 вибухи.

Водночас міський голова Харкова Геннадій Кернес вважає, що активісти, які зайняли будівлю Харківської облдержадміністрації в неділю ввечері, повинні звільнити її.

"Я завжди виступав, щоб ті адміністративні будівлі, які займаються життєзабезпеченням та функціональною діяльністю щодо життєдіяльності регіону і міста, могли працювати в штатному режимі. Якщо ці люди кажуть, що вони харків'яни, і вони люблять Харків, Харківську область, вони повинні зрозуміти, що повинні звільнити цю будівлю ", - сказав Кернес після закінчення переговорів з проросійськими активістами в будівлі ХОДА.

За його словами, попередня домовленість про це була досягнута в понеділок вранці, але активісти її не виконали.

"На початку дня в процесі переговорів вони виставили умову: нехай правоохоронці вийдуть з будівлі, і вони (активісти - ред.) також покинуть будівлю. Правоохоронці пішли на такий крок, вони вивели частину людей з будівлі, а мітингувальники цього не зробили. Я думаю, що це пов'язано ще і з тим, що у кожного мітингувальника своя думка", - сказав Кернес.

Коментуючи результати переговорів, які проходили вдень, міський голова сказав, що облрада готова надати активістам приміщення, щоб вони оформили заяву з вимогою скликати позачергову сесію і сформулювали питання, які пропонують на неї винести.

"Їм тут надано кабінет №167, де вони повинні у відповідності з чинним законодавством оформити свою заявку на проведення позачергової сесії з визначеною порядком денним. У цьому порядку денному, наскільки я розумію, буде позначено питання, щоб Харківська обласна рада ухвалила рішення, пов'язане з референдумом, російською мовою і т.д.", - сказав Кернес.

Він також підкреслив, що виступає за вирішення конфлікту виключно в правовому полі.

"Я думаю, що головне, щоб ті, хто ініціюють цю позачергову сесію, чітко зрозуміли, щоб всі питання зараз обговорювалися і пропонувалися в рамках чинного законодавства. Щоб не було це, як самі представники мітингувальників кажуть, "під тиском, шантаж, ультиматум тощо", - сказав Кернес.

Він також зазначив, що серед активістів, які брали участь у переговорах, немає єдиної думки з приводу висунутих вимог. "Головне, я хочу ще раз сказати і пояснити, що тут неоднорідна позиція... Одні кажуть про референдум, інші вимагають інших санкцій, запитують, на якій підставі тут влада легітимна-нелегітимна... Дуже важливо, щоб ці люди, які взяли на себе роль т.з. лідерів і переговірників, могли чітко пояснити тим, хто стоїть біля стін адміністрації. Тому що у тих, хто стоїть біля стін адміністрації, - особлива думка", - сказав Кернес.

Разом з тим він підкреслив, що як юрист вважає неможливим проведення місцевого референдуму з питання федералізації.

"Це не має нині жодного законної підстави", - сказав Кернес. "Для мене як для харківського міського голови зрозуміло такее: місто Харків - невід'ємна частина України, і я їм (активістам) пояснив це вголос. Жодних референдумів, ні на які сепаратистські теми у Харкові, в те, що пов'язано з міською радою не буде", - додав Кернес.

Джерело: fakty.ictv.ua