Уряд відкриває доступ до генпланів усіх міст України

Генеральні плани міст відкриють для публіки

                                                            Генеральні плани міст відкриють для публіки

Уряд вирішив відкрити генеральні плани всіх українських міст для доступу громадськості і доручив органам виконавчої влади надати  територіальним громадам і місцевим радам право на забезпечення публічності цієї інформації.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман на брифінгу після засідання Кабміну.

Ці дані були закриті багато років, і не було зацікавлених у тому, щоб їх відкрити, тому що тільки вузьке коло осіб мало доступ до інформації щодо земельних ділянок. Сьогодні зобов’язано всі органи державної влади дати повноцінне право територіальним громадам, міським, обласним, районним, сільським радам відкрити генеральні плани, що дозволить всій спільноті отримати доступ до наявних земельних ресурсів на території тієї чи іншої громади”, – зазначив Гройсман.

На його думку, рішення уряду дозволить вивести з тіні будь-які земельні відносини.

Гройсман також нагадав про ухвалений нещодавно урядом проект закону про передачу повноважень Державного архітектурно-будівельного контролю на рівень територіальних громад.

“Ці два рішення сприятимуть розвитку територій і забезпечать публічність у сфері і будівництва, і земельних відносин”, – наголосив віце-прем’єр.

Як повідомляв "Ні корупції", За розсекречення генеральних планів міст  багато років боролися громадські активісти по всій країні.

ВІСТКАР