Янукович персонально фінансує сепаратистів на південному сході України – Ярема

24daily.net

24daily.net

Перший віце-прем'єр-міністр Віталій Ярема заявляє, що Віктор Янукович персонально фінансує сепаратистські акції на південному сході України. Про це він сказав на прес-конференції, передають Українські новини.

"Віктор Янукович разом зі своїми прихильниками вивіз, за нашою інформацією, за територію України дуже велику суму коштів, ми точно не можемо сказати, але там нараховуються мільярди доларів. І ці кошти сьогодні, за нашою інформацією, за інформацією розвідувальної служби, використовуються зараз для підняття сепаратистських настроїв серед населення України", - заявив він.

Ярема повідомив, що з кінця лютого в Україні було проведено близько 320 сепаратистських акцій, в яких взяли участь близько 242 тис. громадян.

15 лідерів сепаратистів вже заарештовані.

Саме з цим Ярема пов'язує певне зменшення сепаратистських настроїв в останній час.

Також він попереджає, що за даними СБУ, сепаратисти планують 1 і 9 травня провести в південно-східних областях масштабні акції для дестабілізації обстановки.

На питання, чому досі не арештовані відомі своїми сепаратистськими висловлюваннями народні депутати від фракції Партії регіонів Олег Царьов і Вадим Колесніченко, Ярема відповів, що, швидше за все, проти них вже відкрито кримінальне провадження, але тільки ця інформація не афішується.

Також Ярема підкреслив, що на даний момент ці громадяни володіють депутатською недоторканністю і притягнути їх до кримінальної відповідальності практично неможливо.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони заявляє, що сепаратисти за підтримки Росії мають намір, як альтернативний орган влади, обрати президента південно-східних регіонів України до кінця квітня.