Політики “вкрали” у пацієнтів гроші на лікування, які закладені в піднятті акцизів – активісти

zakarpattya.net.ua

zakarpattya.net.ua

Пацієнтські організації стверджують, що політики намагаються ошукати пацієнтів і хочуть урізати бюджет на лікування онкохворих, пацієнтів з діабетом чи гепатитом. Про це йдеться у листі більше 30 пацієнтських організацій до в. о. президента України Олександра Турчинова та прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Пацієнтські організації вимагають не заощаджувати на здоров’ї українців та профінансувати закупівлю ліків для смертельно хворих. Вони стверджують, що влада послідовно "вбиває" пацієнтів і своїми рішеннями може спричинити медичну катастрофу в Україні.

"Минулого тижня політики "вкрали" в пацієнтів гроші на лікування, які були закладені в піднятті акцизів на тютюн, алкоголь та слабкий алкоголь. Акцизи підняли, але гроші підуть не на лікування, – заявив голова Благодійного фонду "Пацієнти України" Дмитро Шерембей.

"Нас ошукали, адже акцизи були підняті на наступний же день після нашої гучної акції "Акцизи рятують життя!" та виступів у парламенті. А законопроект про спрямування грошей з акцизів на покриття дефіциту лікування, що становить 3,1 млрд. гривень, був проігнорований", – додає він.

У своєму листі пацієнтські організації також зазначають про неприпустимість маніпуляцій владою, коли більшість українців підтримали підняття акцизів, вважаючи, що значна частина з цих коштів буде використана на потреби хворих, а не піде до загального бюджетного фонду.

"3 квітня 2014 міністр фінансів відзвітував, що підвищення акцизів є заходом уникнення фінансової катастрофи, якщо гроші на ліки для ВІЛ-позитивних людей не будуть виділені сьогодні, це стане початком гуманітарної катастрофи, планом розвитку смертності в Україні", – заявив Голова Координаційної ради ВБО "Всеукраїнська Мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом", Володимир Жовтяк.

Величезний супротив пацієнтів викликало введення додаткового ПДВ у розмірі 7% на постачання ліків, починаючи з 1 квітня.

"Це стане останнім цвяхом в домовину для сотень тисяч українців, – заявила заступник голови Опікунської Ради НДСЛ "Охмадит" Ганна Гопко. – За диво-логікою уряду та депутатів акцизи на горілку і вино піднімуться лише з 1 вересня, у той час як ПДВ на ліки ввели вже з 1 квітня. Це чітко показує пріоритетність захисту урядом не хворих українців, які і так не можуть дозволити собі лікування, а навпаки, величезних алкогольних корпорацій, яким дали відстрочку".

У своєму відкритому зверненні пацієнти вимагали прийняти зміни до Державного бюджету України та перерозподілити частину доходів від акцизів на алкоголь, слабкий алкоголь та тютюн і спрямувати їх на лікування смертельно-хворих, а також скасувати 7%-вий податок на постачання ліків.

За їхніми підрахунками, в Україні щодня від нестачі ліків помирає 1607 людей, а це майже 600 000 українців на рік, яких можливо було б врятувати, підтримавши пропозиції пацієнтів.

Українська правда. Життя