Медзаклади Рівненщини перевірять на предмет вимагання «благодійних внесків»

Зображення з сайту 4vlada.com

Зображення з сайту 4vlada.com

Вивчення стану законності у сфері охорони здоров'я засвідчило, що в області мають місце випадки неналежного надання громадянам медико-санітарної допомоги, залучення до фінансування медзакладів додаткових коштів, у тому числі під видом так званих "благодійних внесків", інші порушення.

Про це повідомляє прес-служба  обласної прокуратури.

У зв’язку з цим прокуратурою Рівненської області організовано перевірки додержання службовими особами органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та медичних закладів вимог Законів України "Основи законодавства України про охорону здоров’я", "Про благодійну діяльність та благодійні організації", Бюджетного кодексу України.

Прокуратура нагадує, що відповідно до статті 49 Конституції України, кожен має право на охорону здоров'я, медичне страхування та медичну допомогу. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я така допомога надається безоплатно.

Додамо, що торік рівненська прокуратура вже проводила аналогічні перевірки  і виявила численні порушення у діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та лікувальних закладів.

Серед основних – незаконне стягнення з громадян плати за надання медичної допомоги в державних і комунальних закладах, надання безкоштовно медичних послуг, які згідно з вимогами нормативно-правових актів, повинні оплачуватись, поширені факти корупційних діянь, оборудок з бюджетними коштами.

Загалом, за результатами перевірок в галузі охорони здоров’я органи прокуратури Рівненської області зареєстрували у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань 10 кримінальних проваджень, склали 1 протокол про вчинення корупційного адміністративного правопорушення, внесли 57 подань.
За результатами розгляду документів прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 30 посадових осіб, відшкодовано 300 тисяч гривень.