Громадські активісти Криму судитимуться за доступність генплану Сак

Саки герб 300Позов до суду за незаконне приховування генплану подали активісти Кримського правозахисного центру «Дія».

Причиною позову стали відмови Сакської міської ради та Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» (м. Київ) надати для ознайомлення генплан міста на інформаційний запит громадської організації.

Про це на своєму сайті повідомляє Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

Свою відмову керуюча справами виконкому міської ради Сак Юлія Предибайло пояснила наявністю на усій текстовій частині та більшості графічних матеріалів містобудівного документа грифу «Для службового користування».

Усі ж незасекречені матеріали генплану Сак, за її словами, розміщені на сайті міської ради (станом на 4 квітня сайт міськради не працює, - ред.).

В проектному інституті «Діпромісто», який розробляв генплан міста Саки, відмову в доступі пояснили тим, що матеріали Генплану «виконані з використанням топографічної основи, яка має гриф обмеженого доступу «для службового користування».

Правозахисники просять суд визнати протиправними відмови в доступі до документу та забезпечити доступність текстової та графічної складових Генерального плану міста-курорта.

«Те, що зараз можна знайти на сайті міськради – крапля в морі. За Законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план міста – це публічний документ. Він розроблявся на гроші громади. Громада має повне право вільно й у повному обсязі з ним ознайомитись», - зазначає Альона Луньова, юрист Мережі Правових приймалень Криму - ініціативи активістів, координатором якої є Кримський правозахисний центр «Дія».

«Місто Саки - це унікальна здравниця. Проте попередня влада на чолі з Віктором Януковичем уклала домовленості із Китаєм про будівництво у Сакському районі глибоководного порту. Нас цікавить, як це питання врегульоване в Генплані міста, адже створення такого великого об’єкту неодмінно вплине на його розвиток. Власне як курорт місто може померти. Будемо домагатися забезпечення повної доступності документа через суд та оприлюднення його для громадян», - продовжує Альона Луньова.

Громадські активісти нагадують, що вони вже не перший раз намагаються отримати сакський генплан. Рік тому інформаційний запит Кримського відділення Комітету виборців України з проханням надати документ міська рада, як повідомляють активісти, просто «загубила».

Про деталі та особливості своїх дій, із врахуванням фактичної окупації Криму, активісти не повідомляють. Так само вони не уточнюють, до яких саме судів планують подавати позови: до кримських чи до інших.