Яценюк просить СБУ знайти угоду Путіна-Януковича про $15 млрд кредиту

lenta-ua.net

lenta-ua.net

Кабінет Міністрів попросив голову СБУ Валентина Наливайченка надати інформацію щодо нібито досягнутих домовленостей між екс-президентом Віктором Януковичем та президентом Росії Володимиром Путіним про надання Україні кредиту в сумі 15 млрд. дол. США. Про це повідомила прес-служба уряду.

У відомстві нагадали, що про досягнення такої домовленості було публічно оголошено за результатами шостого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії, що відбулося 17 грудня 2013 року в Москві.

Однак в Адміністрації президента повідомили, що інформація про документальне оформлення згаданої домовленості в цьому відомстві відсутня. Немає її й в органах виконавчої влади, зазначили в Кабміні.

"Зважаючи на викладене, прошу вжити заходів для з’ясування обставин досягнення вказаної українсько-російської домовленості, а також її нормативно-правового оформлення відповідно до законодавства України та надати відповідну інформацію Кабінету Міністрів", - йдеться у зверненні до голови СБУ.

Нагадаємо, наприкінці 2013 року Путін під час зустрічі з Януковичем заявив про те, що російський уряд вирішив допомогти Україні і розмістить 15 мільярдів доларів в українських цінних паперах. Пізніше РФ надала Україні перший транш на 3 мільярди і незабаром заморозила кредит.
Українська правда