Статки Сех

Фото з сайту lenta-ua.net

Фото з сайту lenta-ua.net

Навіщо люди йдуть у владу? Напевно, щоб робити країну кращою і дбати про її благо всупереч благу власному. Принаймні це випливає з декларацій про доходи Ірини Ігорівни Сех за 2011, 2012 і 2013 роки, які проаналізував «Ні корупції!».

Адже із цих офіційних документів яскраво видно, що чим далі пані Сех просувається у власній політичній кар’єрі, тим скромнішими стають статки її родини.

У березні Ірину Сех призначено губернатором Львівщини. Водночас, попри те, що згідно з Конституцією, упродовж 20 днів вона мала визначитися із сумісництвом, Сех-губернатор досі не склала повноваження народного депутата і, здається, шукає усілякі відмовки, щоб цього не робити.

Це щодо її останнього політичного злету. А тепер – щодо її доходів.
Торік «Ні корупції!» вже рахував гроші тодішнього голови Львівської обласної ради Віктора Шемчука і його заступників. Варто зазначити, що всі їхні декларації були розміщені на офіційному сайті ЛОДА. Декларації про доходи Сех Ірини Ігорівни за 2013 рік на сайті немає досі.

Сех сайт

Водночас, працівники апарату ЛОДА на запит «Ні корупції!» надіслали відсканованих 7 аркушів декларації свого керівника.

декл1

Отже, у 2013 році сума доходу Ірини Ігорівни Сех за час, коли вона працювала народним депутатом України, склала 243 754 гривні. І це все заробітна плата. Члени родини заробили 6 953 гривні. І це також виключно зарплата.

Варто згадати, що бізнес чоловіка Ірини Сех Андрія Сеха – МПП «Топаз» збанкрутував у квітні 2013 року. А сама Ірина Ігорівна припинила всю підприємницьку діяльність у 2012 році, напередодні обрання до ВРУ.

Також варто зазначити, що після публічного представлення Сех губернатором на Львівському Майдані 4 березня журналісти її запитали про те, як заробляє її чоловік. Сех відповіла, що має маленький бізнес, проте, який саме, не назвала. Судячи із задекларованої зарплати чоловіка – бізнес дійсно скромний.

Таким чином, загальна сума сукупного доходу родини Сехів за 2012 рік - 250 707 гривень.

декл2

Інших доходів, згідно з декларацією, родина Сехів не мала. З нерухомості губернатор володіє лише четвертою частиною квартири, загальною площею 50,4 квадратні метри.

декл3

Згідно з декларацією, жодних земельних ділянок, житлових і дачних будинків, гаражів та іншої нерухомості у Сехів немає.

Так само Сехи не мають жодного транспортного засобу.

Також вони не тримають у банках вкладів, цінних паперів та інших активів.

При цьому в сюжеті «Головних новин Львова», зокрема, було показано будинок, у якому живе чоловік Ірини Сех з донькою. Сусіди підтверджують, що Андрія Сеха регулярно бачать вранці і ввечері. Щоранку він завозить доньку до школи. А в декларації Ірини Ігорівни про нього жодної згадки.

буд сех1

буд сех2

А тепер нагадаємо про статки родини Сехів за підсумками 2012 року, коли вона працювала депутатом облради з наступним обранням до Верховної ради.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», згідно з декларацією, яку Ірина Ігорівна оприлюднила за підсумками 2012 року, її заробіток склав 148 327 гривень, з яких 12 194 гривні була зарплата і 136 133 гривні – дохід від провадження підприємницької та незалежної діяльності. Члени родини Ірини Ігорівни торік заробили 1 090 030 гривні, з яких 3 487 гривні - зарплата, 288 000 гривень – дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна, 798 816 гривень - дохід від провадження підприємницької та незалежної діяльності.

Загалом у 2012 році родина Сехів отримала 1 238 357 гривень сукупного доходу.

З нерухомості Ірина Ігорівна володіла тими самими, що й у 2013-му , 12 квадратними метрами - четвертою частиною квартири. Згідно з декларацією, більше жодної нерухомості і транспортних засобів ні в неї, ні в членів родини не було.

Так само з декларації випливає, що всі зароблені за 2012 рік гроші родина Ірини Ігорівнп банкам не довіряла.

Тобто, це той період, коли підприємство чоловіка «Топаз» працювало, та й сама Ірина Ігорівна могла займатись підприємницькою діяльністю на благо родини.

У 2011 році Ірина Сех була депутатом Львівської облради від ВО «Свобода» та головою постійної депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації (Львівської обласної ради шостого скликання).

Тоді сукупний дохід родини був найбільший - 1,247 млн грн. 

Тобто, підприємницька діяльність Ірини та Андрія Сехів процвітала.
Тоді ж у своїй декларації за 2011 рік Ірина Сех вказала,що вони з чоловіком мають по квартирі, а чоловік ще й має у власності Ніссан Кашкай (2010 року випуску), Альфа Ромео (2008 року випуску), а також мотоцикл Сузукі (2003 року випуску).

І це все майно вони продали, якщо вірити декларації за вже наступний 2012 рік, за 288 000 гривень – саме такий дохід члени родини Сех отримали від відчуження рухомого та нерухомого майна.
Таким чином, за останні три роки офіційні статки родини Сех за час партійного і кар’єрного злету Ірини Ігорівни скотилися з майже півтора мільйонів гривень в рік до чверті мільйона.

При цьому, родина практично за безцінь позбулася двох квартир, двох машин і одного мотоцикла.

До того ж, чоловік Ірини Ігорівни з її донькою змушені фактично жити по чужих людях, бо їм той будинок у Бродах, виходить, що не належить.

То чому ж люди йдуть у владу? Напевно, дійсно, щоб робити країну кращою і дбати про її благо всупереч благу власному.

Інакше такий прогресивний аскетизм пояснити неможливо.

Тому дуже на часі розроблення і ухвалення законопроекту, яким, зокрема, передбачається ввести відповідальність за неправдиві дані, зазначені в декларації. При цьому перевіряти обіцяють не тільки задекларовані доходи і витрати, а й стиль життя.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»