Задекларовані доходи чиновників не відповідають їх стилю життя – Transparency International

dt.ua

dt.ua

Задекларовані доходи керівників колишнього і нинішнього уряду практично однакові, та не відповідають стилю їх життя. Про це заявили експерти Transparency International, представляючи дані моніторингу декларацій, який здійснений у рамках проекту “Декларації без декорацій”, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Сукупний дохід теперішнього Кабінету Міністрів - земельні ділянки, квартири, нерухомість, багато чого іншого - практично такий же, як і у попереднього. Тобто, це люди одного середовища, як би вони не називалися”, - заявив виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара. Таким чином він прокоментував дані моніторингу декларацій, який здійснений у рамках проекту “Декларації без декорацій”, які були представлені на прес-конференції 1 квітня.

“Ми бачили проблеми попередньої влади - і “золоті батони”, і кілограми золота, нескромні інтер'єри та інше. Гарантій того, що нова влада не буде вдаватися до тих самих “граблів”, майже немає”, - додав експерт.

За його словами, уникнути цього можна шляхом посилення законодавства і контролю громадськості. Експерти готують відповідний законопроект, очікується, що на початку квітня він буде завершений і прийнятий Верховною Радою на початку літа.

Так, передбачається ввести відповідальність за неправдиві дані, зазначені в декларації. При цьому перевірятися будуть не тільки задекларовані доходи і витрати, а й стиль життя. Також буде введено електронне декларування, дані якого будуть загальнодоступними.

Проект “Декларація без декорацій” має намір продовжити моніторинг декларацій вищих посадових осіб. Зокрема, в поточному році особлива увага буде приділена дослідженню закордонної власності сьогоднішньої влади, зазначив Хмара.

Керівник проекту “Декларації без декорацій” Анатолій Стоян повідомив, що проект стартував у червні 2013 року. У ньому взяли участь 30 неурядових громадських організацій, журналістські агентства та індивідуальні особистості, які проводять розслідування.

Під аудит підпадали і продовжують підпадати 405 високопосадовців, серед них 63 працівника уряду, 37 - державних служб, 152 - обласних держадміністрацій, 153 - міських рад.

“За сукупним доходом в першу п'ятірку входять Геннадій Кернес, Михайло Добкін, Анатолій Голубченко, Павло Лебедєв і Дмитро Табачник. У всіх на слуху Едуард Ставицький, доходи якого згідно з декларацією за 2013 рік становив 123 тис грн, у дружини - 2,55 млн грн, але ті золоті злитки, готівкові гроші (виявлені в кабінеті Е.Ставицького - ред.) говорять про інше”, - зазначив Стоян.

При цьому за оцінкою експертів стиль життя екс-заступника міністра доходів Андрія Ігнатова перевищує задекларовані доходи в 17 раз, екс-заступника міністра оборони Артура Бабенка - в 9 разів, секретаря Сімферопольської міськради Олександра Мальцева - у 8 разів.

“Ми порівняли декларації, які подали керівники уряду за 2012 рік - колишньої і нинішньої влади. Цікаво, що сукупний дохід майже однаковий: у п'ятірки Азаров, Арбузов, Бойко, Вілкул та Грищенко було задекларовано близько 5 млн грн; в нинішніх керівників Яценюка, Яреми, Гройсмана, Семерака - задекларовано понад 4 млн. грн. Земельних ділянок у колишнього керівництва уряду було понад 10 тис кв м, у нинішнього - понад 17 тис кв м”, - констатував експерт.