За приховування Генплану столиці на міську раду подали до суду

1378384811_1366198155_1365673540_1364564464_1360237630_1358418774_1326194362_tayemno1_498x330

Фото: investigator.org.ua

Причиною звернення до суду стала чергова відмова столичної міськради надати для ознайомлення головний містобудівний документ столиці.

Позов на орган місцевого самоврядування подав Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

Про це на своєму сайті повідомила сама громадська організація.

За повідомленням громадської організації, у судовому позові Східноукраїнський центр громадських ініціатив вимагає визнати відмову столичної влади надати Генплан протиправною, а віднесення усіх матеріалів Генерального плану міста Києва до інформації з обмеженим доступом необґрунтованим.

Як зауважують активісти, громадська організація вже не один рік намагається змусити посадовців міських рад зробити генплани міст публічним, проте важлива інформація в багатьох міських радах і досі приховується.

Свої дії київські чиновники, за словами СЦГІ, обґрунтовують наявністю на документі грифу «Для службового користування».

«Генеральний план – це документ який містить суспільно значиму інформацію. Це і межі зелених зон, і архітектурні пам’ятки, і зони хімічного, шумового, радіаційного забруднення, і плани щодо змін меж міста, і першочергові плани будівництва… Доступ до такої інформації, згідно закону не може бути обмеженим. Отже, рішення накласти гриф «ДСК» на весь Генплан протиправне», - коментує судовий позов юрист Східноукраїнського центру громадських ініціатив Вадим Сабінін. «Згідно із законом «Про доступ до публічної інформації», міська влада має вирішити, які матеріали Генплану мають бути обмежені в доступі, а які – стати відкритими для громадян. Скоро мине третій рік з часу вступу Закону у силу, але чиновники до сьогодні не виконали цю вимогу Закону. Напевно, в цій ситуації не обійшлося без корупційних інтересів», - продовжує правозахисник.

«Київська влада активно пропагувала проект нового Генплану, проте чинний Генплан все ще лишається недоступним. А як без доступу до матеріалів чинного Генплану можна оцінити переваги нового? Як побачити скільки землі вкрали, як змінили межі міста? Чи залишилися цілими зелені зони чи їх зменшили у кілька разів? Доки не буде оприлюднено чинний Генплан столиці, новий ухвалювати не можна. Якщо столична влада цього не розуміє ми будемо домагатися публічності в суді», - говорить голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.