У Сквирі тривають бої за владу!

Сквира Леся ХвильРеволюція не закінчилась – вона перейшла на інший рівень - у райони і містечка України. Протягом останніх тижнів в усіх регіонах нашої країни тривав (і подекуди ще триває) так званий розподіл посад. 

Для багатьох на місцевому рівні відстоювання власних «шкурних» інтересів стало важливішим за захист  держави напередодні можливої війни з Росією. У цей час у Сквирі було переобрано Першого заступника голови міської ради та секретаря міської ради. Тут варто звернути увагу на той факт, що заступника обрано зі складу ГО «Народна Рада», а Секретарем обрали члена Партії Регіонів. При цьому, за кандидатуру секретаря-регіонала проголосували і деякі представники «Народної Ради», яка за своїм призначенням навпаки повинна люструвати та не допускати до влади старі кадри.

Проте більш видовищно п’ятого березня проходило пленарне засідання 28-ї сесії Сквирської районної ради. Під тиском народного гніву заяву про звільнення написав Голова Сквирської районної ради, член Партії Регіонів Борис Соболь.

Серед нових претендентів, які захотіли обійняти високу районну посаду виявились: Вадим Янчук (представник бізнесу, останні роки тісно співпрацював з місцевою владою, продавав за завищеними цінами Відділу освіти продукти харчування для шкіл і дитячих садочків Сквирського району), Василь Гриша (цю кандидатуру пов’язують з місцевим бізнесменом Іваном Сусловим), Дмитро Філіпчук (позапартійний депутат, який встиг за останні три роки побувати у Фронті Змін, Соцапартії та вступити в коаліцію з Партією Регіонів у Сквирській районній раді). За пропозицією громади Сквирського району та ГО «Народна Рада» було висунуто кандидатуру позапартійного депутата Лесі Хвиль (завуч Горобіївського НВК).

У процесі обговорення та емоційних дебатів Василь Гриша та Вадим Янчук зняли свої кандидатури. А частина депутатів почала покидати сесійну залу. Представники місцевої самооборони та громадськість перекрила вихід і заблокувала деяких депутатів на чолі з Іваном Сусловим. Виникла штовханина.

Депутати прориваються через кордон самооборонівців

Своєю втечею ці народні обранці показали, що не будуть голосувати за Лесю Хвиль, яку висунула громада. Після тиску громадськості частина депутатів повернулась до залу.

В підсумку за Народного кандидата Лесю Хвиль проголосувало 19 з 38-ми зареєстрованих у залі депутатів. Голосів для обрання не вистачило, пленарне засідання вирішили не закривати та  перенесли на 12 березня.

12 березня.

В цей день у залі засідань Сквирської районної ради друге пленарне засідання 28ї сесії тривало з 10.00 до 17.00 години.  Розпочалось засідання з того, що до залу зайшло близько 30-ти осіб кримінальної зовнішності. Ці «тітушки» одразу розпочали вести себе агресивно, вступали в конфлікт з присутніми місцевими жителями та окремими депутатами. Назрівав конфлікт.

Проте незабаром до сесійної зали зайшли біля п’ятдесяти чоловіків у камуфляжній формі. На сцену піднявся лідер цієї групи і представився: «  Я Віктор Хакімзянов – командир взводу 28-ї сотні Самооборони Майдану». Він дав зрозуміти, що його взвод буде охороняти громадян і депутатів від можливих провокацій. І присутність Самооборонівців дійсно заспокоїла агресивних «тітушок», які через певний час покинули приміщення сесійної зали, до речі, майже одночасно з одіозним депутатом, місцевим бізнесменом Іваном Сусловим.

Засідання відкрив голова регламентної комісії Сквирської районної ради Петро Шевченко. Результатом низки конфліктів, дискусій, емоційних вигуків, перерв, голосувань ті іншого – стало обрання з третього разу Головою Сквирської районної ради Лесі Хвиль.

P.S.  Леся Хвиль стала головою Сквирської районної ради за потужної підтримки громади Сквирського району та зокрема ГО «Народна Рада». Проте варто зазначити, що в середині «Народної Ради» є частина людей, які, я би так сказав, є «засланцями старої влади».  На відміну від інших районів Київщини, робота та засідання «Народної Ради» у Сквирі проходить напружено та іноді безрезультатно. Як зазначає частина її членів, деструктив вносить декілька людей, яких пов’язують з місцевою бізнес – елітою та колишньою владою.

Саме ці люди ведуть себе на засіданнях неадекватно, кричать, гримають кулаками по столу та погрожують іншим членам громадської організації, безпідставно обливають «брудом»  окремих громадян району. Вони намагались проштовхнути від «Народної Ради» на посади Голови районної ради та Голови райдержадміністрації кандидатів, які причетні в Сквирському районі до певних корупційних схем (висували кандидатуру Вадима Янчука, який продавав продукти харчування школам району за завищеними цінами). Проте значна частина «Народної Ради» впевнена в тому, що їм вдасться пройти цей нелегкий шлях та вивести на чисту воду усіх корупціонерів Сквирського району.