На Буковині депутати вимагають прозорості та публічності використання бюджетних коштів

imgsizeЧернівецька обласна рада своїм  рішенням «Про обласний бюджет на 2014 рік» зобов'язала головних розпорядників коштів – департаменти та управління Чернівецької обласної державної адміністрації - оприлюднити через засоби масової інформації та безпосередньо у приміщеннях підвідомчих установ загальний кошторис щодо видатків на поточний рік для даної галузі у цілому та підвідомчої установи зокрема.

Як зазначив  "Ні корупції!" ініціатор проголосованого доповнення до рішення про облбюджет, депутат Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк, вказана пропозиція була запропонована депутатами обласної ради після консультацій з громадськими організаціями, провідними економістами та науковцями Чернівецького національного університету у суворій відповідності до Бюджетного кодексу України. Основна мета зміни до рішення про обласний бюджет - це зробити процес контролю за бюджетними коштами більш прозорим, ефективним та в інтересах територіальної громади.

- На зборах депутатів у січні 2014 року перед розглядом питання про обласний бюджет я запропонував внести пропозиції, - зауважив Михайло Павлюк. - Ми створили бюджетну комісію, але через зайнятість та пріоритетність інших питань, пропозиції підготував і озвучив тільки один депутат. На сесії я виступив та запропонував усім департаментам у ЗМІ озвучити, скільки вони планують отримати коштів на галузь, на кожну підвідомчу установу, розписати і на що ці кошти мають бути витрачені,  а також усім комунальним підприємствам запропонував при вході на підприємство оприлюднити у роздрукованому вигляді цю інформацію.

Також секретар Чернівецької міської ради Ярослав Кушнірик доручив встановити у всіх закладах освіти та охорони здоров’я міста стенди з інформацією про передбачену кількість коштів на функціонування установи протягом року. На них має бути детально розписано, на які статті витрат (заробітна платня, ремонт, харчування тощо) виділені гроші і в якій кількості.

Наразі на сайті Чернівецької міської ради є відповідний розділ: Звіти про фактично використані кошти та надані послуги. Але, на жаль, комунальні підприємства там не розписують всі витрати. Ярослав Кушнірик запевнив "Ні корупції!", що бюджетні установи таки будуть звітувати за кожну витрачену гривню.

У відкритості та прозорості надходження та витрачання бюджетних коштів ініціатори змін вбачають елементи боротьби з корупцією.