Колишній директор «Черкаського облавтодору» відшкодує державі майже 20 млн. грн. збитків

provce.ck.ua

provce.ck.ua

19 березня Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ постановив стягнути з екс-керівника «Черкаського облавтодору» на користь підприємства 19,75 млн грн.

Анатолій Кравчук займав посаду директора «Черкаського облавтодору» з вересня 2003 року по квітень 2006 року. Доведено, що він незаконно використав бюджетні кошти, призначені для будівництва автомобільних доріг, спричинивши тяжкі наслідки державі, - повідомила прес-служба прокуратури в Черкаській області.

Правоохоронці встановили, що протягом липня–жовтня 2004 року він підробив документи та неправомірно використав бюджетні кошти. Як з’ясувало слідство, пан Кравчук уклав з ТОВ «Пронта Сервіс» та підприємством «Укрінвопромінвест» угоди на виконання топографо-геодезичних та картографічних робіт, а також на проведення обстеження системи управління охороною праці та оцінки протипожежного стану.

Роботи фірми не виконали, але оскільки директор підробив необхідні документи, то вони безпідставно отримали 19,75 млн грн.

У червні 2012 року вироком суду екс-очільника «Черкаського облавтодору» засуджено за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України. У подальшому, в порядку цивільного судочинства прокуратура звернулася до суду про стягнення з вказаної особи завданих збитків.

У 2012 році Кравчук уже був засуджений до трьох років позбавлення волі з позбавленням права займати посади. Але від виконання покарання він був звільнений. У жовтні 2013 року Придніпровський райсуд Черкас задовольнив позов заступника прокурора області до колишнього директора вказаного підприємства в інтересах держави в особі Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України». Рішенням суду колишнього керівника облавтодору зобов'язали відшкодувати державі украдені гроші.

За даними Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», поточний ремонт 1 кілометру автомобільної дороги коштує 700 тисяч гривень, капітальний коштує майже як будівництво нової дороги – 13 млн гривень. Собівартість коливається залежно від ширини дороги, кількості смуг та ін.