Чорновол: за рік на держтендерах Янукович збагачувався на 30 млрд. грн.

Олександр Брамс

Тетяна Чорновол, фото Олександра Брамса

За часів Вiктора Януковича на проведеннi непрозорих держаних тендерів корупціонери заробляли до 30 млрд грн в рік. Про це 28 березня заявила голова Антикорупцiйного бюро Тетяна Чорновол. передає Еспресо.TV.

Вона зазначила, що держтендери – це є найбiльш корумпована сфера в Українi. «Це перша кормушка для корупціонерів, – сказала Чорновол. – За часів Януковича до 30 млрд гривень тiльки за один рік вони заробляли на державних тендерах».

За часiв Януковича, продовжила Чорновол, корупцiя набула небувалих масштабiв. За її cловами, на вершинi корупцiйної cхеми стояла «Сiм'я», нижче стояли мiнiстри, далi заступники мiнiстрiв, потім звичайнi виконавцi.

Серед найбiльш корумпованих сфер, крiм держтендерiв, Чорновол назвала газову галузь. Зокрема, вона розповiла, що ще до Майдану з’ясувала, що при проведеннi однієї операції НАК «Нафтогазу» було «вiдмито» $2 млрд.

Крiм того, Чорновол вказала на корупцiйнi схеми в Мiноборони та МОЗ.

Також, за її cловами, за останнi три роки були налагоджені «шаленi» корупцiйнi схеми в Мiнагрополiтики.

У зв’язку з цим Чорновол вважає за необхідне впровадити електронну систему проведення тендерів, створити електронну митну систему, «щоб уся інформація була максимально прозорою».