Активісти розповіли про корупційні оборудки депутата Львівської облради

Орест Шейка. Фото з сайту ZAXID.NET

Орест Шейка. Фото з сайту ZAXID.NET

Громадські організації, які проводили антикорупційний моніторинг у Львівській обласній державній адміністрації, звинувачують депутата облради Ореста Шейку у корупції.

Про це повідомляє кореспондент Galnet .

Зокрема, експерт інформаційно-аналітичного центру «Логос» Олег Яценко зазначив, що О.Шейку звільнили з посади голови постійної комісії облради з питань культури саме через корупцію.

«О.Шейка у 2012, 2013 роках брав участь у погодженні депутатською комісією заходів у сфері культури Львівщини. Потім частину цих бюджетних коштів без проведення будь-яких конкурсів спрямовували на приватні фірми, чиїм керівником є О.Шейка. Спецпідрозділом УСБУ в Львівській області по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю було складено протокол ро корупційне правопорушення, повязане із перерахуванням бюджетних коштів на фірму О.Шейки, до чого був причетний колишній начальник управління культури Львівської ОДА С.Бурко», – розповів Яценко.

Додамо, що у 2012 році  тодішній голова комісії з питань культури Львівської облради, один із співвласників поліграфічної фірми «Гердан» Орест Шейка відкинув звинувачення  на свою адресу у «відмиванні» «мовно-культурних» коштів з обласного бюджету, а заяву ряду громадських організацій з цього приводу пояснює помстою за те, що Студентське братство та Інформаційно-аналітичний центр «Логос» не отримали грошей з облбюджету на реалізацію власної програми з популяризації української мови та історії.

У 2013 році громадські активісти написали відкритого листа до лідерів опозиції, у якому зокрема зазначили:

«Звертаємо Вашу увагу на явний конфлікт інтересів через поєднання Орестом Шейкою керівництва профільною гуманітарною комісією обласної ради та бізнесової діяльності, пов'язаної з освоєнням ним "мовних" коштів Львівщини, розподілених за участі цієї комісії. Адже цей представник "Фронту Змін" є директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Гердан", яка стала монопольним освоювачем "мовних" коштів львівського обласного бюджету за перші 8 місяців 2012 року, і одночасно головою постійної комісії Львівської обласної ради з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації. Підписом О.Шейки як голови депутатської комісії погоджуються річні кошториси тих управлінь Львівської облдержадміністрації, які є виконавцями заходів "мовної" програми. Відтак ці ж управління ОДА доручають освоювати бюджетні кошти безпосередньо О.Шейці, через підписання з ним як директором ТзОВ Компанія Гердан" угод про здійснення заходів і актів виконаних робіт, щоправда, як свідчать матеріали громадського розслідування, без виконання значної частини таких робіт!»