Хочу трохи поцарювати!

Фото: vk.com

Фото: vk.com

Не встиг Петро Іваненко офіційно звільнити крісло голови Броварської РДА, як на його посаду з'явився кандидат. 

Олег Кищук вже на початку березня почав об'їзд шанованих людей і бізнесменів району з проханням підтримати його в боротьбі за владу.

Вони побилися за Батьківщину

   Ще не встиг охолонути «труп» старої влади, ще не всіх героїв Небесної сотні поховали, а Роман Сімутін і Олег Кищук вже побилися!

24 лютого вони не змогли поділити броварську телестудію. Не приміщення, звичайно, а апаратуру й можливість транслювати на місто і трошки на район СВОЄ бачення, СВОЇ програми, СВОЇ плани з перебудови  рідної Броварщини.

При цьому Кищук бив себе в груди від імені «Об'єднаної опозиції», а Сімутін бив Кіщука по обличчю від імені Народної Ради Броварів.

Свідки й безпосередні учасники побоїща в ім'я «свободи слова» по-різному описували цю епохальну для Броварів  подію.

Перша версія переповідалася на мотив роману «Дванадцять стільців:

- Тримайте гросмейстера!

- Товариші, дивіться всі, любителя б'ють!

Друга, викладена самим Кищуком, звучала так:

"Біля телекомпанії зібралось близько 50 громадян. Серед них були і декілька радикально налаштованих «тітушок». Вони почали вимагати впустити їх у студію для невідомих цілей, розказуючи, що вони журналісти. Я почав пояснювати людям, що не треба більше руйнувати, як робила це попередня влада! При цьому отримав потужний удар в обличчя і впав. Після декількох ударів ногами знепритомнів. Коли я встав, провокатори почали провокувати людей… Для того, щоб запобігти кровопролиттю, члени Самооборони Народної Ради відступили… Зараз маю струс мозку, розбите обличчя… Прошу всіх, хто був свідком подій, ідентифікувати людину, яка мене жорстоко побила…"

І лише місяць тому з'ясувалося, що ніякої «ідентифікації» не потрібно. Виявилося, що «тітушок» очолював Андрій Качор, активіст, головний автор сайту «Маєш право знати». А «потужний удар» Кищукові завдав особисто Роман Сімутін, якого тепер по праву можна називати головним «ударником» Броварщини.

«Усе, що не є таємним, має бути відкритим»

 Чому Кищук майже місяць мовчав? Адже всі в Броварах знали, як, коли й за яких обставин броварські «отець Федір» і «Кіса Вороб'янінов» ділили «дванадцять стільців» міського телебачення!
Відповідь на це питання можна знайти знову ж таки у відомому романі:
- Кто, по-вашему, этот мощный старик? Это – гигант мысли, отец русской демократии и особа, приближенная к императору!
У нашій історії «мощный старик», це, звичайно, Роман Сімутін, особа, наближена до народного депутата Павла Різаненка.

Тільки цим можна пояснити, чому Кищук не хотів виносити сміття з опозиційної «хати»:
 "Ви запитаєте, чому я не писав про цю людину раніше? Бо сподівався, що в людини є совість та сміливість публічно вибачитися за це. Але оскільки вибачень НЕ надійшло, можу повідомити його і'мя! Людина, яка жорстоко побила мене, - Сімутін Роман".

 Виявляється, Кищук цілий місяць сподівався, що Сімутін без зайвого розголосу буде покараний по партійній лінії і втратить усякий, нехай і без того незначний, вплив у Броварах та районі. Але оскільки іншої кандидатури для Броварщини УДАР запропонувати не може, Сімутін своє місце в партійній ієрархії зберіг.
Ось тоді Кищук і вирішив нанести головний удар. Він не тільки назвав прізвище кривдника, а й розкрив страшну таємницю!
"У Броварах та Броварському районі діє організоване злочинне угруповання «Броварська ТРІАДА», написав Кищук. Воно намагається взяти під контроль місто за допомогою зброї. Маскуючись під революцію, злочинні ватажки рвуться в мерію. Інформацію банда розповсюджує через сайт «Маєш право знати». У банді «Гаркавий» відповідає за фінанси та «дах», Сімутін та Качор - за провокації та інше. За кожну провокацію отримують від «Гаркавого» 30 000 грн.винагороди. Стратегічний план «тріади» - «зайти» в мерію та доїти бізнес і бюджет".

 А тепер - «Гаркавий»!

 Ні для кого у Броварах і районі не секрет, що в Павла Різаненка є незначний дефект мови. Тому будь-хто здогадається, кого саме Кищук мав на увазі. І з тією ж легкістю будь-який виборець, який в 2012 р. проголосував за Різаненка, зрозуміє мотиви вчинків Кищука.
По-перше, це своєрідна помста за те, що в 2012 р. на виборах до ВР йому довелося зняти свою кандидатуру на користь Різаненка.
По-друге, це, звичайно, боротьба за владу. І не тільки в районі, а й у Броварах. У 2013 р.місто мало не вперше у своїй історії отримало фінансову допомогу з бюджету району, а тому стало залежним від районної адміністрації!
По-третє, це, зрозуміло, земля, якою сьогодні розпоряджається виключно РДА. І, відповідно, контроль за видобутком піску (Пухівка) і торфу (Рожни), за утилізацією та захороненням сміття (Рожівка). Це землевідводи для дачних кооперативів та будівництва котеджів (Рожівка, Богданівка) і багато-багато іншого.
А зайнятися цим прибутковим політичним «бізнесом» можна тільки при посаді. Хоча б голови Броварської РДА, якщо вже Кищукові не вдалося свого часу отримати депутатський мандат.

Ціна мандата 

Восени 2012 р. Бровари та район були буквально засипані агітаційними матеріалами на користь Кищука: листівки, буклети, газети...

Частина цієї «макулатури» («Київщина - моя Батьківщина», спецвипуск, без дати, замовлення 2385, тираж 50 тис. прим., друкарня «Поліпринт», 2012) збереглася в архіві редакції. Тому я тільки процитую основні етапи життя, кар'єри й політичної діяльності нашого кандидата, охочого «трохи поцарювати».

Олег Євгенович Кищук народився в Києві в родині геологів. Після школи вступив до Державної академії легкої промисловості, але вивчав не швейне виробництво чи харчові технології, а комп'ютерні мережі й системи. Одружився на останньому курсі інституту, виховує сина. Першу роботу отримав в українському представництві фірми «Шерінг» (Німеччина) у відділі технічної підтримки - «оформлення документів в держустановах, отримання ліцензій, дозволів та інше».

Оскільки бабуся Кищука, за його словами, «проживала в Броварському районі», він вирішив у 2008 р.саме в нас «заснувати фермерське господарство». І вибрав Княжичі. Тамтешні мешканці впевнені, що майданчик кінноспортивного комплексу (8 га, вул. Кінна, 1), обнесений по периметру глухим бетонним парканом, належить саме Кищукові ...
Однак депутатом районної ради Олег Кищук в 2010 р. був обраний не в багатих і багатолюдних Княжичах (майже 6 тис. жителів), а в бідних і депресивних Кулажинцях (менше 1 тис. осіб).

Чому? Виявляється, жителі Княжичів, м'яко кажучи, свого односельця недолюблюють. Вони постійно скаржаться на нього до сільради, райадміністрації, в міліцію та прокуратуру:

"Нас тривожать регулярні п’яні гулянки в кінноспортивному комплексі за участю дівчат сумнівної поведінки. Мало того, що шум і гам заважають спокійно жити, так є ще й постійна небезпека бути задавленим яким-небудь джипом із п'яним водієм... Але представників прокуратури, СЕС та інших контролюючих органів охорона Кищука не пускає на територію комплексу. Нібито там проживає народний депутат від «Батьківщини» Костянтин Бондарєв, а в нього - недоторканність..." 

    Однак насправді виборців Броварщини хвилює не депутатська недоторканність Бондарєва, не дружба чи інші стосунки Бондарєва і Кищука, а те, що колишній заступник голови Київської облради Костянтин Бондарєв широко відомий як учасник численних скандалів, пов'язаних із виділенням, орендою чи перепродажем земельних ділянок!

    Ще один скандал. Не останній

     Ось ми і дісталися до справжньої причини бійки між Кищуком і Сімутіним.

    І муніципальне радіо / телебачення, і дві «Народні ради», одна - для УДАРу (Сімутін), інша - для «Батьківщини» (Кищук), і дві комісії з люстрації, покликані визначити, хто з міських і районних чиновників може зберегти свою посаду, а хто - ні. Це все - новий переділ влади. Так було, так є, так буде…

    Однак, що мене радує, тепер, після Майдану, будь-який громадянин України має і можливість, і право взяти участь у призначенні чиновника. Нехай поки що тільки районного масштабу.

    Тому, броварчани і жителі району, не соромтеся!

    Київська обласна адміністрація обіцяє взяти до уваги вашу думку про будь-якого кандидата на посаду голови Броварської РДА.

    Телефонуйте за номером: 044-2861739 або пишіть за адресою: kandidat@koda.gov.ua .

     Олександр Матюшенко