У львівських стоматполіклініках шукатимуть корупцію

Фото з сайту Гал-інфо

Фото з сайту Гал-інфо

У понеділок буде створена робоча група, що складатиметься з лікарів комунальних стоматполіклінік міста та чиновників Львівської міськради, яка дослідить фінансово-господарську діяльність поліклінік, повідомляє «Погляд» .

Про це домовились стоматологи з міським головою Львова Андрієм Садовим і директором департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Олегом Березюком під час робочої зустрічі.

Відтак, з кожної стоматполіклініки до понеділка оберуть по два-три авторитетні лікарі, яким довіряє вся установа. У групу також ввійдуть директор департаменту гуманітарної політики Олег Березюк, начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич та її заступник Дмитро Пецій.

«Ми призупиняємо переведення комунальних стоматологічних поліклінік на госпорозрахунок, поки не буде проведений аудит. Є пропозиція створити професійну групу і дослідити. Я також медик і знаю ситуацію зсередини, не всі беруть хабарі, тому проаналізуємо фінансово-господарську діяльність установ, управлінської діяльності управління охорони здоров’я. Є слухи, що у поліклініках є певна кількість мертвих душ, що нібито люди не ходять на роботу, але числяться, також буде досліджено, скільки в середньому платить пацієнт в тій чи іншій поліклініці», - пояснив Олег Березюк.

Нагадаємо, у Львові комунальні стоматологічні поліклініки виступають категорично проти введення госпрозрахунку, яке ініціює управління охорони здоров’я ЛМР. Зокрема, учора працівники стоматполіклінік Львова мітингували під готелем «Дністер», де відбувався ІІ Форум місцевого самоврядування.

Додамо, що цього місяці львівські стоматологи вже двічі пікетували міську раду Львова. Зокрема, частини колективів поліклінік № 3 та 4 звинувачують своє керівництво у психологічному тиску та корупції. Самі ж головні лікарі заперечують усі звинувачення.

Під час останнього пікету стоматологи вимагали звільнити начальника міського управління охорони здоров’я Володимира Зуба, бо, на їхню думку, він причетний до корупції.

За словами лікаря міської стоматологічної поліклініки № 4 Олега Сенишина, його колеги протестують проти корупції, кулуарного призначення головних лікарів і непрозорості всередині самої поліклініки: «Щомісяця кожен лікар повинен дати в так званий фонд від 200 до 800 грн начебто на спирт, бинти, розчини тощо. Однак, здаючи гроші, ми все одно змушенні все купувати самі. Куди йдуть кошти – нам не відомо, фонд розподіляється кабінетно. Штат поліклініки – 120 чоловік лікарів, з кожного щомісяця по 500 гривень в середньому… Пан Зуб на наші скарги не реагує, тому ми підтримуємо вимоги лікарів з інших поліклінік».

Заввідділення 3-ої комунальної стоматологічної поліклініки Олександр Бурій розповів, що головний лікар поліклініки Василь Годований змушує працівників писати заяви на звільнення, а за призначення на нові місця бере хабарі. Мова йде про суму у 20 тис. євро за посаду, каже заступник з лікувальної роботи 3-ої поліклініки Юрій Лисак.