Керівник Прикарпатського бюро медико-соціальної експертизи – корупціонер?

Зображення з сайту volynnews.com

Зображення з сайту volynnews.com

Депутат Івано-Франківської облради Сергій Адамович звернувся до звернувся з листом до відповідних органів, щоб перевірити на предмет зловживань своїми повноваженнями з боку начальника Івано-Франківського обласного бюро медико-соціальної експертизи Михайла Кулайця.

Про це сам депутат Сергій Адамович повідомив у соцмережі, де виклав текст свого листа.

За його словами, з усних та письмових відомостей отриманих від прикарпатців, йому стали відомі наступні факти:

«Кулаєць М.І. як начальник Обласного бюро медико-соціальної експертизи Івано-Франківської області приховує факти незаконного стримування направлених хворих на огляд МСЕК головами лікарських консультаційних комісій в Коломийському та Косівському районах Івано-Франківської області з явними ознаками інвалідності, чим порушує інструкцію про встановлення груп інвалідності №561 від 05.09.2011 року.

Одним з фактів є те, що хвора Полюк Марія Юріївна, жителька с. Уторопи Косівського району не могла пройти процедури огляду в МСЕК більше року, хоча згідно чинного законодавства їй по анатомічному дефекту належить третя група інвалідності без переогляду. Причиною цього стало те, що Полюк М.Ю. надала відомості як свідок в судовій справі, що дискредитували Кулайця М.І.

В робочий кабінет п. Кулайця М.І. замовлено офісних меблів на 26 тис. гривень, в той же час як не забезпечуються життєво необхідні проплати для функціонування служб обласного бюро МСЕК. Так, в зимовий час в приміщенні Коломийської МСЕК, що знаходиться на вулиці Чорновола 32, м.Коломия, температура повітря в приміщенні становить на рівні плюс 10-14 градусів Цельсія, стіни приміщення промерзли і заражені грибком, що зумовлює грубі порушення санітарно-гігієнічних вимог.

М. І. Кулаєць використовує санітарний автомобіль, який призначений для виїздів комісій до хворих осіб, що за станом здоров'я не можуть прибути на огляд в приміщення медико-соціальної експертної комісії, у власних цілях.

Так, водій Стасюк Ярослав Антонович, довозив донедавна М.Кулайця на роботу та з роботи, на різноманітні наради, що відбуваються в Україні, і навіть було здійснено поїздку в м.Моршин, у зв’язку із захистом кандидатської дисертації дочки М. Кулайця. В той же час пальне для виїздів до важкохворих інвалідів часто буває відсутнє.

Створена система М.Кулайцем полягає у забезпеченні паливно-мастильними матеріалами (при їх відсутності) та запчастинами для санітарних автомобілів безпосередньо членами комісій.

Так, складений річний графік виїздів медико-соціальних експертних комісій області в райони області (всього в області працює 11 комісій), і на цих виїздах в райони заздалегідь плануються для огляду хворі переважно першої та другої груп інвалідності (цим хворим по стану здоров'я важко прибути на огляд в приміщення МСЕК). Зрозуміло, що якщо пальне для санітарного автомобіля відсутнє, то виїзд до хворих в район стає неможливим.

Відповідно до додатку№1 наказу ОБ МСЕ від 11.11.2009 року №220 для проведення виїзних засідань МСЕК слід використовувати тільки службовий транспорт, закріплений за комісіями. При відсутності ж пального для забезпечення виїздів  М.Кулаєць "закриває" очі, звідки комісії беруть пальне для санітарного автомобіля, чому слідує виникнення наступної проблеми - списання пального в дорожніх листах водіями, відповідно проводиться "скручування" спідометрів.

У випадку ДТП при плановій поїздці медичної комісії на санітарному автомобілі з необлікованим пальним відповідальність буде нести голова комісії та водій (дані з інструктажу інженера по техніці безпеки департаменту охорони здоров'я).

Іншими обставинами є те, що за деякими відомостями за час роботи на посаді головного лікаря (з 2008 року) М.Кулаєць придбав три автомобілі для особистого користування та своєї сім’ї, а також нерухомість на першому поверсі новозбудованого будинку на вул. Шевченка 35а.

Окрім вищезазначених обставин майнових зловживань як начальника Обласного бюро медико-соціальної експертизи Івано-Франківської області, ним здійснюються зловживання своїм посадовим становищем і у сфері кадрового забезпечення та трудових відносин діяльності цієї установи.

М.І. Кулаєць, будучи начальником Обласного бюро медико-соціальної експертизи Івано-Франківської області, водночас отримує 0,25 посадового окладу лікаря-реабілітолога на спеціалізованій кардіологічній MCЕК протягом останніх чотирьох років, але фактично ніяких обов’язків там не виконує, оскільки завжди на засіданнях кардіологічної МСЕК відсутній (про це свідчить відсутність підписів М. Кулайця в актах огляду, в журнaлах протоколів кардіологічної МСЕК, ним не заповнено ні одної індивідуальної програми реабілітації інваліда, що є прямим обов'язком лікаря - реабілітолога).

Даний факт поєднується із тією обставиною, що на роботу в кардіологічну МСЕК прийшов молодий спееціаліст, лікар-реабілітолог Голей Ганна Антонівна, яка прийнята лише на 0,75 ставки, (на даний момент Голей Г.А. знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною, тоді як М.Кулаєць надалі отримує державні кошти за 0,25 посадового окладу лікаря- реабілітолога).

Окрім того, М.Кулаєць здійснює прийом на роботу нових працівників з грубим порушеннями кваліфікаційних вимог до кандидатів. Так, при призначенні на посаду голови спеціалізованої психіатричної МСЕК в 2011 році був прийнятий Масляк Володимир Миколайович, який є родичем М.Кулайця.

Даний кандидат не відповідав кваліфікаційним вимогам визначених (посадовою інструкцією голови MCЕK затвердженою 29.08. 1997 року начальником управління медико-соціальної експертизи МОЗ України В.В.Маруничом), а саме:
- не був на момент призначення членом психіатричної МСЕК
- не мав стажу роботи в галузі медико-соціальної експертизи 5 років.

В тому ж році на посаду терапевта обласної МСЕК був прийнятий молодий спеціаліст Штефюк Олександр Володимирович. Однак після звернення голови обласної МСЕК Полутранка О.Б. в обласну прокуратуру з підстав відсутності необхідного стажу роботи в терапії – 3 роки, відсутності атестаційної категорії по терапії, відсутності первинної спеціалізації з медико-соціальної експертизи, був переведений на посаду лікаря - реабілітолога спеціалізованої профпатологічної МСЕК.

Наступним фактом є переведення у лютому 2014 року на посаду терапевта Коломийської міжрайонної МСЕК з посади лікаря - реабілітолога цієї ж МСЕК Вишиванюк Христину, яка також не відповідала кваліфікаційним вимогам на займану посаду:
1. відсутній взагалі стаж роботи по терапії при кваліфікаційних вимогах - 3 роки;
2. не мала відповідної атестаційної категорії;

Ще одним фактом порушень є прийняття на посаду юриста обласного бюро медико-соціальної екслертизи Озарка Любомира Івановича, мати якого є сестрою дружини М. Кулайця. Окрім того, відповідно до наказу МОЗ України №33 від 23.02.2000 року - посада юриста передбачена тільки на обласній МСЕК.

Тому Озарко Л.І. закріплений у штатному розписі не в обласній МСЕК, а в штаті адміністрації обласного бюро медико - соціальної експертизи і фактично здійснює функції особистого адвоката начальника обласного бюро медико - соціальної експертизи М.Кулайця від співробітників цієї установи.

Більше того, судові засідання в яких відповідачами є медико-соціальні експертні комісії, відвідує голова комісії, а при потребі за власний кошт наймає іншого юриста, тоді як п.Озарко Л.І. не приймає участі в судових засіданнях. Останнє судове засідання відбувалось у Долинському районі, в якому брав участь голова спеціалізованої профпатологічної МСЕК Л. Білоус разом із залученим на підставі договору юристом».

Сергій Адамович звернувся до правоохоронних органів з проханням перевірити вищевказані факти та у випадку виявлених порушених притягнути винних до відповідальності.