Протягом тижня на Черкащині у державну власність повернули понад 20 га землі

ЗемляЧеркаси 300За внесеними поданнями Черкаської міжрайонної екологічної прокуратури Свидівоцька сільська рада Черкаського району відмінила свої незаконні рішення щодо передачі земельних ділянок вартістю 1,67 мільйонів гривень та загальною площею понад 20 гектарів, які входять до складу прибережної захисної смуги річки Дніпро. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Ці ділянки, згідно з рішеннями сільської ради, сільрада мала намір передати у приватну власність та користування. Всупереч вимогам Земельного та Водного кодексів України, в частині додержання правового режиму користування землями водного фонду, які є природоохоронними територіями, що захищають річку Дніпро від забруднення та надмірного антропогенного навантаження.

Напередодні прокуратура Черкащини повернула державі землю у Смілянському районі  вартістю понад 2 мільйони гривень. Як встановила перевірка, Смілянська міськрада без законних на те підстав передала земельну ділянку площею 2,2 гектара в оренду приватному підприємцеві. Чиновники достеменно знали про те, що власником цієї землі є ДП «Одеська залізниця». Про це свідчить і відповідний державний акт на вказану земельну ділянку на території міста Сміла. При цьому рада перевела її із земель державної власності в комунальну та надала дозвіл приватному підприємцю на розробку документації із землеустрою.

Господарський суд Черкаської області задовольнив позов Шевченківської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері щодо повернення у державну власність землі, - зазначає прес-секретар прокурора Черкаської області Вікторія Скорикова.

За позовом прокуратури державні акти на землю визнали недійсними, а ділянку вартістю повернули державі.