Підполковник вкрав майже мільйон з бюджету

 

Зображення з сайту old.hurtom.com

Зображення з сайту old.hurtom.com

Галицький районний суд м. Львова у підготовчому судовому засіданні виніс вирок службовій особі військової частини Державної спеціальної служби транспорту, яка, зловживаючи службовим становищем, заподіяла збитків бюджету на суму понад 900 тисяч гривень.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері.

Встановлено, що впродовж 2009 – 2012 років підполковник на підставі судових рішень, які були винесені в інтересах військовослужбовців на основі підроблених позовних заяв від їх імені, стягнув з рахунків частини бюджетні кошти - грошове забезпечення військової частини. Після цього викрадені кошти (979 тисяч гривень) перерахував на власний картковий рахунок.

За цим фактом було розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 410 (викрадення іншого військового майна шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, яке здійснювалось під процесуальним керівництвом прокуратури Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері.

У ході розслідування з підозрюваним укладено угоду про визнання винуватості, за якою він повністю визнав свою провину у вчиненні кримінальних правопорушень та відшкодував 95 % завданих збитків.

Суд «угоду про визнання винуватості» затвердив та призначив обвинуваченому покарання у виді 5100 гривень штрафу з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки, з позбавленням військового звання «підполковник» та з позбавленням волі строком на 5 років, з іспитовим строком на 3 роки.