Люстрацію податківців вимагають на Черкащині

Податкова прийшла на «ДАК-Електропром» з обшуком. Фото: antikor.com.ua

Податкова прийшла на «ДАК-Електропром» з обшуком. Фото: antikor.com.ua

Люстрації чиновників обласної податкової вимагали у середу працівники смілянського підприємства «ДАК-Електропром», що на Черкащині. Більше трьох років їхню роботу, розповідають електропромівці, блокують податківці.

«Це безкінечні перевірки, про дату яких повідомляється несвоєчасно, надумані акти з підміною фактів, не пов’язаних з документами, що перевіряли, направляються на перевірку інспектори, проти яких відкриті кримінальні провадження МВС за незаконні дії, та багато іншого. Всі ці дії направлені на зрив нормальної роботи підприємства, що викликає соціальну напругу в колективі і наших сім’ях», - зазначає генеральний директор НВПП «ДАК-Електропром» Олексій Давиденко.

На науково-виробничому підприємстві «ДАК-Електропром» працює 80 чоловік, серед яких 25% - афганці. Більше 15 років підприємство займається ремонтом електродвигунів. Основним замовником робіт є Укрзалізниця. У 2012 році підприємство виробило та реалізувало на 13,2 млн.грн. продукції. Підприємствам східних регіонів та АР Крим відвантажено на 5,7 млн. грн. продукції, західної України – на майже 3 млн. грн., північної та центральної частин – на 4,6 млн. грн., Черкащини в тому числі –  на 0,9 млн. грн.. Усі ці кошти – це, переважно, інвестиції у регіон.

За оцінками економістів, підприємство має можливість розвитку, освоєння нових ринків, нарощення об’ємів продукції.

18 із 20 судових позовів податківців сміляни виграли. Є більше десяти постанов та ухвал судів різних інстанцій, включаючи Вищий адміністративний суд України, що підтверджують незаконність дій Смілянської ОДПІ по відношенню до НВПП «ДАК-Електропром». Також відносно працівників податкової вже відкрито кримінальні провадження. Попри це, підприємство досі не може відновити роботу, а його працівники ще з початку січня не отримують заробітної плати. Чиновницьке свавілля триває, кажуть на підприємстві. Переконані, що всі біди через те, що вони відмовилися платити хабарі податківцям.

«Використовуючи своє службове становище протягом чотирьох років, вони ініціюють фабрикування кримінальних справ проти нашого підприємства, розсилають компрометуючі запити на підприємства замовників, а це переважно державні підприємства Укрзалізниці», - переконаний генеральний директор НВПП «ДАК-Електропром» Олексій Давиденко.

Доведені до відчаю безгрошів’ям та блокуванням роботи підприємства «ДАК-Електропром», його працівники приїхали до Черкас на зустріч з винуватцями усіх їхніх проблем – керівництвом оперативного управління ГУ Міністерства доходів і зборів.

Податківці ж впевнені у своїй правоті й кажуть,  що усі їхні претензії до заводу мають підстави. Сьогодні вони звинувачують керівництво смілянського підприємства в ухиленні від сплати податків.

Ігор Щерб, начальник оперативного управління ГУ Мінсдох і зборів Черкаської області: « Є відповідні документи, є акти перевірок, хочеться, щоб ситуація, яка склалася економічна, скрутна, завдяки злочинним діям керівництва не переросла у політичне русло. Якщо директор вважає, що він правий, у нього є всі законні підстави відстоювати у суді свої інтереси».

Цього ж дня колектив «ДАК-Електропром» вирушив шукати правди під стіни ОДА. У приватній розмові з керівником підприємства очільник Черкащини Олег Ткаченко пообіцяв знайти шляхи та методи для об’єктивного вирішення проблеми смілян. Також зазначив, що усі документи стосовно діяльності підприємства та дій податківців буде передано до обласної прокуратури.

Якщо ситуація не зрушить з мертвої точки, працівники «ДАК-Електропром» налаштовані відстоювати свої конституційні права власними методами. Якими саме, не кажуть. Проте, зважаючи на їхній відчай та рішучість, а також афганське минуле чверті колективу, чиновникам варто винести насправді обґрунтоване та об’єктивне рішення.

Мирослава Станкевич