За руйнування львівської лічниці Шептицього відкрили справу

Фото з сайту "Варіанти"

Фото з сайту "Варіанти"

Проти руйнівників пам’ятки «Народна лічниця» у Львові на вул. Озаркевича, 4-а відкрито кримінальне провадження за фактом умисного незаконного знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини.

Про це повідомив народний депутат Олександр Бригинець.

За його словами, він отримав відповідний лист від ГУ МВС України у Львівській області у відповідь на своє звернення.

«Нещодавно я отримав відповідь від Львівського міського голови, який повідомив, що виконавчими органами Львівської міської ради розглядається можливість заміни забудовнику земельної ділянки на вул. Озеркевича, 4-а, де розташована Народна лічниця А. Шептицького. І це позитивна відповідь, адже це означатиме, що влада взялася за збереження пам’ятки і її не доруйнують забудовники. Проте ніхто не знімав відповідальності із забудовника, який всупереч дозволам почав руйнування пам’ятки», - наголосив О.Бригинець.

Нардеп нагадав, що його командою також було підготовлено позов до Галицького районного суду м. Львова на забудовників, які зруйнували пам’ятку XVIII ст. – Народну лічницю.

«Впевнений, що забудовник відповість за свій злочин повною мірою. І це стане прикладом для тих, хто може наважитися на руйнування культурної спадщини України», - висловив сподівання О.Бригинець.

Як уже повідомляв «Ні корупції!»,  частину споруд Народної лічниці імені Андрея Шептицького було зруйновано 10 січня цього року.

ТОВ «Розвиток нерухомості», чия техніка  руйнувала споруду, пов’язують із будівельною корпорацією «Інтергал-Буд» народного депутата від Львівщини, екс-регіонала Володимира Зубика.

У лютому міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що будівництво на вул. Озаркевича, 4а припинено.

«Будівлі на Озаркевича, 4а переходять у власність громади міста для суспільних потреб. Що там буде в подальшому, будемо вирішувати спільно з мешканцями та громадськими активістами. Забудівельник отримає ділянку в іншому місці», - написав  Садовий на своїй сторінці в ФБ.

Таким чином, забудовнику, який залишив Львову історичні розвалини, місто планувало виділити нову ділянку для забудови.