Громадські активісти пікетуватимуть Раду з вимогою ухвалити закон про доступ

osvita.mediasapiens.ua

osvita.mediasapiens.ua

27 березня о 9 годині громадські активісти, експерти та журналісти пікетуватимуть Верховну Раду з вимогою ухвалити проект закону №0947 щодо доступу до публічної інформації.

Відповідний законопроект посилює прозорість і підзвітність органів влади, державних і комунальних підприємств, компаній-монополістів перед громадянами.

Проект закону №0947 передбачає зміни до 4 кодексів та 53 законів України, що значно розширює для громадян доступ до публічної інформації – державного і місцевих бюджетів, зарплат/премій/пільг держслужбовців, генеральних планів міст.

Розгляд законопроекту, на підтримку якого неодноразово висловлювалися українські громадські організації, журналісти та провідні міжнародні організації у сфері протидії корупції та свободи слова (Access Info Europe, ARTICLE 19, Transparency International та Centre for Law and Democracy), штучно затягується вже протягом двох років.

За додатковою інформацією звертатися до Аліси Рубан (0503029435)

Нагадаємо, 26 березня Верховна Рада не змогла прийняти у другому читанні законопроект про спрощення доступу до публічної інформації.