Активісти біля ВР вимагають більше грошей на медицину за рахунок підвищення акцизів

portal.lviv.ua

portal.lviv.ua

Громадські активісти спільно з організацією "Пацієнти України" під стінами Верховної Ради вимагають ухвалення закону, який збільшить фінансування медицини за рахунок підвищення акцизів, повідомляє Укрінформ.

Учасники флеш-мобу намалювали на асфальті силуети людей із написами "Він помер від раку", "Він помер від туберкульозу", "Він помер, бо не мав грошей на лікування" тощо.

"Ми вимагаємо ухвалення як мінімум двох законопроектів. Перший - №4560 "Про внесення змін до державного бюджету 2014 року щодо компенсації недофінансування медичного сектору згідно з потребами на охорону здоров'я, наданих МОЗ України на 2014 рік". Інший законопроект поки не зареєстрований, але його готує Мінфін під назвою "Про підвищення акцизів на тютюн та алкогольні напої як джерела залучення коштів на ліки до держбюджету України", - заявила представниця організаторів флеш-мобу від "Пацієнтів України" Олександра Устінова.

Також вона зазначила, що силуети на асфальті символізують трупи, по яких доведеться ходити, поки нардепи не ухвалять потрібні закони.