Заступник Богатирьової нажився на заборонених вакцинах на 6,5 млн грн

romanilyk.com

romanilyk.com

Генеральна прокуратура виявила численні факти зловживань з державними коштами у сфері охорони здоров’я. Зокрема, викрито факт зловживань екс-заступником міністра охорони здоров’я України на суму 6,5 млн грн. Про це повідомляється на сайті ГПУ.

Як повідомили у Головному управлінні захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, перевіркою встановлено, що у грудні 2012 року заступник міністра охорони здоров’я, діючи в інтересах однієї з вітчизняних комерційних структур, підписав платіжні доручення на придбання забороненої вакцини. Тобто, перерахував 6,5 мільйонів гривень за вказані ліки, завідомо знаючи, що їх обіг та реалізацію було зупинено контролюючими органами через обґрунтовані сумніви у їх якості.

Вказаний посадовець, знаючи про заборону обігу таких вакцин, надав вказівку підлеглим підготувати платіжні документи в органи державного казначейства. Незважаючи на те, що минуло понад 15 місяців з часу оплати, вакцини державі не поставлено, а посадовці МОЗ України до суду про повернення коштів не зверталися, зазначили в ГПУ.

Відомості за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження відносно вказаного високопосадовця за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років).

Наразі розслідування триває.