Верховна Рада прийняла антикорупційний закон про держзакупівлі

Verkhovna_Rada_main_session_hall

Фото: wikimedia.org.

Верховна Рада  проголосувала за один з антикорупційних законопроектів №2207 «Про здійснення державних закупівель».

Про це стало відомо з прямої трансляції телеканалу «Рада».

Свої голоси «за» віддали 235 депутатів, переважно з провладних та позафракційних фракцій парламенту.

Перед голосуванням з трибуни Верховної Ради виступили депутати як від влади, так і від опозиції.

Переважна більшість промовців підтримали законопроект. Депутати вказували, що законопроект передбачає, що інформація про здійснені держзакупівлі має бути опублікована протягом трьох діб.

Нагадаємо, що на розгляді у парламенті сьогодні перебуває цілий пакет з чотирьох антикорупційних законопроектів.

З-поміж інших трьох: законопроектом №3678 пропонується внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо зміцнення суддівського самоврядування; у законопроекті №3378 йдеться про внесення змін до статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (щодо відкритості відомостей Державного реєстру прав); проект закону №0947 передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Нагадаємо, що підтримати прийняття антикорупційних законопроектів сьогодні під стіни Верховної Ради прийшли громадські активісти, про що вже повідомляло «Ні корупції!»

Після розгляду законопроекту №2207 у Веховній Раді розглянули інші законопроекти з антикорупційного пакету. За попередньою інформацією, депутати «провалили» голосування за них.