Силовики обшукали банк, який “відмивав” гроші для Захарченка

golos.ua

golos.ua

СБУ спільно з міліцією провела обшук в ПАТ «Банк «Ринкові технології», пов'язаній з відмиванням державних коштів колишніми високопосадовцями, серед яких екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко. Про це йдеться у повідомленні СБУ.

«Служба безпеки України у взаємодії з ГУ МВС України провела обшук у банківській установі, яка брала участь у злочинних оборудках з відмивання державних коштів та пов’язана з особою колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка», - йдеться у повідомленні.

МВС розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

В СБУ зазначають, що у рамках цього кримінального провадження здійснюються слідчі дії та оперативно-розшукові заходи, спрямовані на документування протиправних дій посадових осіб комунального підприємства з обслуговування житлового господарства одного із районів Києва, а також низки інших державних підприємств і установ столичного регіону та комерційних структур і банківських установ, які налагодили схему привласнення бюджетних коштів.

Внаслідок вказаної протиправної діяльності правопорушниками привласнено понад 17 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Згідно з повідомленням, посадові особи цього комунального підприємства в період 2012-2014 р.р. спільно із керівниками підрядних структур вносили до фінансово-господарської документації неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт, отриманих послуг та поставлених товарів, а також їх вартості.

«Неправомірно одержані підрядниками бюджетні кошти незаконно обготівковувались шляхом проведення безтоварних операцій з фіктивними комерційними підприємствами, рахунки яких відкриті в ПАТ «Банк «Ринкові технології», та передавались службовим особам комунального підприємства і пов’язаним з ними особам», - йдеться у повідомленні.

З метою отримання додаткових документальних даних, які підтверджують вищевказану протиправну діяльність, виявлення інших епізодів злочинної діяльності та недопущення її проведення у майбутньому в ПАТ «Банк «Ринкові технології» у відповідності до ухвали слідчого судді 25 березня було проведено обшук.

«Вказаний банк є так званою «сертифікованою площадкою» і напряму пов'язаний з колишнім міністром внутрішніх справ», - заявляють в СБУ.

Ведеться розслідування.

Тиждень.ua