На Рівненщині упереджена незаконна розтрата 13 мільйонів

Фото з сайту svobodaslova.in.ua

Фото з сайту svobodaslova.in.ua

Органами прокуратури Рівненської області за три місяці з початку цього року попереджено незаконне використання понад 13 мільйонів гривень бюджетних коштів під час проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

Зокрема, перевіркою з’ясовано, що тендерним комітетом одного з обласних органів контролю переможцем конкурсу на виконання будівельних робіт на суму понад 5 млн. грн. визнано приватне підприємство, у штаті якого рахується лише 5 працівників, а дозвільні документи на залучення підрядників відсутні.

Однією з сільських рад Рівненського району при укладенні у листопаді минулого року договору з підприємством на будівництво дитячого садочка на суму майже 8 млн. грн. не було враховано, що строк дії ліцензії у підприємства-переможця на проведення робіт спливає на півтора року раніше терміну завершення будівництва, встановленого тендерною документацією.

На допущені порушення законодавства органами прокуратури відреаговано поданнями, а питання розірвання укладених договорів вирішується за ініціативою прокурорів у судовому порядку.

В Сарненському районі прокуратурою встановлено факт укладення органом місцевого самоврядування з приватним підприємцем договору на постачання дошкільнятам продуктів харчування за відсутності відповідних сертифікатів про їх якість. За поданням прокуратури результати тендеру анульовано, а укладений договір – розірвано.

Питання розпорядження бюджетними коштами та їх використання знаходяться на постійному контролі органів прокуратури Рівненської області. Перевірки на цьому напрямі тривають.

Для розуміння того, скільки коштів планувалось вкрасти лише з початку року, додамо, що згідно з бюджетом-2014, затвердженим для Рівненської області, розрахунковий обсяг власних та закріплених доходів загального фонду обласного бюджету на 2014 рік склав 364 303 100 гривень. Це сума без дотацій з держбюджету.