Громадськість вимагає від ВР негайно ухвалити чотири антикорупційні законопроекти

Transparency International

Transparency International

Громадські активісти та експерти, що об’єдналися довкола ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», вимагають від народних депутатів негайно ухвалити на цьому пленарному тижні  чотири важливі антикорупційні законопроекти. Про це повідомляється на сайті Transparency International.

Як йдеться у повідомленні, громадські активісти неприємно вражені бездіяльністю народних депутатів, що протягом трьох пленарних тижнів не спромоглися ухвалити ті антикорупційні законопроекти, які самі ж підтримували раніше – ще у статусі парламентської опозиції.

“Підтримка й імплементація цих законопроектів не потребує значних бюджетних витрат. Навпаки, після ухвалення цих актів, до державної скарбниці, а не у кишені корупціонерів підуть десятки мільярдів гривень. Робота держслужбовців, суддів, посадовців місцевих органів влади стане прозорішою, відтак можливостей красти народні гроші поменшає”, - зазначають в організації.

Зокрема, на поточному пленарному тижні з 24-го по 28-ме березня громадські активісти та експерти вимагають ухвалити чотирити законопроекти:

1)Законопроект №2207 відкриває інформацію про закупівлі державними підприємствами. Активісти нагадують, що ще влітку 2012 року Верховна Рада дозволила держпідприємствам не оприлюднювати дані, за скільки й в кого вони купують товари і послуги. Завдяки такій корупційній схемі чиновники отримали шанс щороку без жодного звіту витрачати близько 300 млрд. грн. на закупівлях державних підприємств й виводити при цьому в тінь та переплачувати 40 млрд. гривень щороку, йдеться у повідомленні.

2) Законопроект №3678 (у першому читанні) передбачає звільнення усіх голів судів, бо саме через голів судів виконувалися політичні замовлення у судах; впроваджує  новий порядок формування органів самоврядування суддівської системи, зауважують в органіазції. Цей закон треба ухвалити якнайшвидше, бо саме за новими правилами має відбутися відбір делегатів і з’їзд суддів (запланований на 11 квітня), підкреслюють активісти.

3) Законопроект №3378 (у першому читанні) передбачає відкритий доступ до реєстрів нерухомого майна. “Межигір’я Януковича, маєтки Пшонки, Захарченка були побудовані у роки, коли ці громадяни працювали на державних посадах. Їхні офіційні доходи неспівставні із вартістю цієї нерухомості. Так само неспівставні зарплати й будинки тисяч суддів, міліцейських чинів, регіональних керівників. Суспільство має нарешті отримати інструмент контролю над нерухомим майном чиновників – відкритий реєстр нерухомого майна”, - зауважують в Transparency International.

4) Законопроект №0947 (вже ухвалено у першому читанні, профільним комітетом проголосовано пропозиції – вимагаємо проголосувати в цілому) посилює прозорість і підзвітність органів влади, державних і комунальних підприємств, компаній-монополістів перед громадянами. Законопроект передбачає зміни до 50-ти законодавчих актів, що значно розширює для громадян доступ до публічної інформації – державного і місцевих бюджетів, зарплат/премій/пільг держслужбовців, генеральних планів міст і .т.п, зазначили експерти.

Також експерти і громадські активісти ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» вимагають від Кабінету міністрів схвалити і направити до Верховної Ради: Проект Закону України "Про здійснення державних закупівель" (нова редакція) та затвердити Концепцію реформи місцевого самоврядування.

“Застерігаємо від народних депутатів та міністрів від спроб виправдати свою бездіяльність  війною з Росією, важкою економічною та соціально-політичною ситуацією в країні. Бо ухвалення цих законопроектів зробить сильнішими нас усіх”, - йдеться у повідомленні організації.